Rodinný koncert v Slovenskej filharmónií

Milí kamaráti, srdečne vás pozývame na tretí Rodinný koncert Slovenskej filharmónie v 67. koncertnej sezóne! V nedeľu 17. apríla o 16.00 hod k nám do Koncertnej siene príde samotná Šeherezáda a to si naozaj nemôžete nechať ujsť! 

 

Poznáte jej príbeh? Šeherezáda bola dobré a krásne dievča z ďalekého sveta Orientu, ktorý je známy svojou tajuplnosťou, farebnosťou a rozmanitosťou. Preslávila sa rozprávaním krásnych príbehov, až sa raz chýr o jej talente dostal k arabskému sultánovi Šahriárovi. Ten ani zďaleka nemal také dobré srdce ako Šeherezáda. Bol však ochotný počúvať jej príbehy každú noc a to hneď celých tisíc a jednu noc. Sultán tak každý večer nedočkavo čakal, kedy sa stretne so Šeherezádou a hlavne, ako bude jej rozprávanie pokračovať. No a ako to už v rozprávkach býva, sultán sa do Šeherezády zaľúbil...

Príbeh Šeherezády zaujal aj Nikolaja Rimského – Korsakova, svetoznámeho skladateľa, ktorý ho spracoval do krásnej symfonickej suity. V Slovenskej filharmónií tento legendárny príbeh ožije v podobe fantastických bábok v ľudskej veľkosti. Predstavia sa vám členovia Bábkohereckého súboru Teatro Neline; umelecká vedúca, režisérka a bábkoherečka Petronela Dúšová, bábkoherci Beata Hileková, Radomír Milič, Dušan Musil a bábkoherec, režisér a zároveň moderátor koncertu Martin Vanek.

Poďte s nami na výlet do ďalekej krajiny, kde sa započúvame do krásnej hudby a podmanivého rozprávania Šeherezády.

Tešíme sa na vás!

www.filharmonia.sk

Naposledy zmenené štvrtok, 14 apríl 2016 19:32

Zdieľajte článok

Autor

Martina


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Copyright © 2017 Rodicom.sk. Všetky práva vyhradené.