utorok, 15 február 2022 14:51

Tip na čítanie pre deti: Rozprávkové pohromy

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tip na čítanie pre deti: Rozprávkové pohromy rodicom.sk

Nie je novinkou, že väčšina detí dnes pozná skôr obľúbené animované seriály, ktoré bežia v televízii, než tradičné rozprávkové príbehy, ktoré patria k detstvu každého dnešného dospeláka. Ako v deťoch prebudiť chuť spoznávať klasické rozprávky a čítať? A čo tak prezliecť ich do veselých moderných šiat.

Presne taký husársky kúsok sa podaril aj autorom série klasických rozprávok pre deti v netradičnom prevedení. Fabrice Colin, Zelda Zonk a Charles Perault si povedali, že aj tie najznámejšie a najsamozrejmejšie príbehy sa deťom dajú porozprávať hravou a vtipnou formou.

 

Pohrali sa s dejom, pridali vtipné komixové ilustrácie, ktoré umožňujú čitateľovi nazrieť do mysle hlavných hrdinov. Rozprávková „súčasnosť“ sa prelína so skutočným svetom a preto posedenie u psychológa pre zlého vlka, či roztomilú Červenú čiapočku nie je nič nezvyčajné. Najmladší mlynárov syn, ktorý zdedil po otcovi len kocúra, zas špekuluje o kariére kamaramana videí o mačkách.

Všetko, čo nepovedia písmenká v knižke, prezradia obrázky. Bez nich by príbeh nenabral priehrštie humoru a správnej dávky sarkazmu, ktorý ocení aj dospelý čitateľ.

Knižky odporúčam skôr pre deti od 8 rokov, ktoré si čítanie užijú aj bez rodičov. Úsmev na tvárach však vyvolajú celej rodine.

 

(Fabrice Colin, Zelda Zonk a Charles Perault : Rozprávkové pohromy! ; (Kocúr v čižmách, Červená čiapočka) ; SVOJTKA&CO, 2018)

Naposledy zmenené streda, 16 február 2022 08:52
Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť cukry do detského jedálnička

Ako zaradiť cukry do detskéh…

Každý dôležitý životný míľnik vášho dieťatka vyvoláva mnohé otázky. Odpovede hľadáte u svojej mamy, skúsenejších mamičiek...

Prev Next