nedeľa, 06 jún 2021 22:36

Tip na prázdninové čítanie: Chuť žiť naplno nie je podmienená vekom

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ak máte radi prudko nákazlivý optimizmus a vo svojom živote aktuálne potrebujete niečo celkom ľahké a zároveň pútavé na prečítanie, môžem len odporučiť knihu, ktorá sa mi nedávno dostala do rúk.

Kniha britskej autorky Judy Leigh je o začiatkoch v neskorej jeseni života. Babička Evie vôbec nie je babičkou, akú by sme si pod týmto pojmom predstavovali. Je to žena, ktorá prekypuje životom, len ho v sebe potrebuje objaviť.

Príbeh knihy „Ešte to nebalím... odkazuje babička“ sa odohráva na začiatku leta v slnečnom Francúzsku, čo pohladí dušu čitateľa a navnadí na vlastné letné dobrodružstvá. Spolu s hlavnou hrdinkou môžeme zažívať príbehy, ktoré ju čakajú po úteku z domova dôchodcov. Životná cesta Evie je popreplietaná krízou vo vzťahu jej syna Brendana a jeho manželky Maury, ale aj vlastným objavením už nečakanej lásky.  Kniha tak nie je vždy len plnou láskavého humoru, ale nahliada aj do duší jednotlivých postáv, bežných nepochopení, sklamaní a hádok.

Pre mňa ako čitateľa bol rovnako silný príbeh hlavnej hrdinky „babičky“ Evie, ako aj vývoj manželstva jej syna a nevesty.

Kniha končí peknou myšlienkou: „Prítomnosť je naozaj dar. Človek musí nájsť šťastie sám v sebe.“ Odporúčam knižku ako príjemný relax či už na lehátko pod slnečník alebo len tak ku poobednej kávičke.

 

(Judy Leigh : Ešte to nebalím ... odkazuje babička , METAFORA (Grada Slovakia, s.r.o.) ,2020)

 

Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom