štvrtok, 15 apríl 2021 18:35

Tip na čítanie pre deti: Máme v škôlke prasiatko

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Prasiatko v škôlke? To je zaručené množstvo veselých príhod. Prasiatko v škôlke? To je zaručené množstvo veselých príhod. Zdroj foto: rodicom.sk

Po dlhých týždňoch izolácie v domácom prostredí sa deti môžu konečne vrátiť medzi svojich kamarátov do škôl a škôlok. Určite ich teda poteší a zaujme knižka o nezbednom prasiatku a ešte nezbednejších škôlkároch.

Kniha Máme v škôlke prasiatko je humorným príbehom, ako sa netradičné „domáce zvieratko" môže stať miláčikom všetkých detí a nakoniec aj tej najprísnejšej pani učiteľky.

Prasiatko sa do škôlky dostane celkom náhodou, veľmi sa mu páči ruch, ktorý v nej vládne. A deti? Tie sa z prasiatka tak veľmi tešia, že sa snažia vymyslieť všemožné spôsoby ako jeho pobyt v škôlke zamaskovať pred pani učiteľkou. Spolu prežívajú zábavné príhody a prasiatko si svoju novú úlohu malého škôlkára dokonale užíva.

Foto: rodicom.sk

Príbeh končí šťastne a poučne, deti spoznajú prirodzené prostredie pre malé prasiatko a do jeho nového domova ho chodia navštevovať.

Príbeh sprevádzajú vtipné ilustrácie, ktoré pobavia aj rozosmejú malých čitateľov. Knihu odporúčam pre deti, ktoré už prostredie škôlky dôverne poznajú, ale aj pre tie, ktoré sa do nej ešte len chystajú. Veselý príbeh ako čítanie pred spaním určite nesklame.

  (Máme v škôlke prasiatko ; Johanna Thydellová a Charlotte Ramelová ; IKAR 2016 ) Odporúčané pre deti od 3 rokov.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.