sobota, 27 marec 2021 16:24

Ikabog - čarovné čítanie pre deti

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Rozprávkový svet, ktorý obohatí fantáziu nielen najmenších. Rozprávkový svet, ktorý obohatí fantáziu nielen najmenších. Zdroj foto: rodicom.sk

Čarodejný svet trošku inak? Určite ste započuli o ďalšej knižke pre deti z pera slávnej autorky Harryho Pottera. Oplatí sa prečítať? Hneď, ako som sa dozvedela, že kniha Ikabog bude dostupná aj v slovenskom jazyku, neváhala som a zaželala si ju pod stromček. K jej čítaniu som sa však dostala až nedávno, preto mnohí z Vás už toto knižné dobrodružstvo majú akiste za sebou. Ak však váhate, či si knihu zaobstarať aj do Vašej knižnice, čítajte ďalej.

Knižka Ikabog je určená pre mladých čitateľov vo veku približne od 8 rokov, no určite jej prídu na chuť aj mladšie, či oveľa staršie deti a dospeláci. Ako všetky pisateľské počiny J.K. Rowlingovej, kniha sa číta ľahučko, príbeh plynie a čitateľ je zvedavý na každú ďalšiu stránku, na každé ďalšie slovko. Pre môjho malého 4-ročného čitateľa sa mi príbeh zdal byť ešte príliš komplikovaným, no teším sa na chvíle, keď si ho prečítame spolu.

Zdroj foto: redakcia rodicom.sk 

 

Kniha ma zaujala nielen dejom, ale aj nádhernými ilustráciami, ktoré zaslali do súťaže talentované deti z celého Slovenska. Každá ilustrácia je originálna a výnimočná, rozprávkový svet detskými očami je ešte rozprávkovejší.

Rozprávka zahŕňa všetko, čo čitateľa núti prečítať si ju čo najskôr až do konca. Dej je zasadený do čarovnej krajiny, kde vládne samoľúby kráľ, kde zlo sa snaží pretlačiť do popredia a získať čo najviac moci prostredníctvom strachu a zlomyseľnosti. Samozrejme, ako správny rozprávkový príbeh, aj Ikabog má svojich malých veľkých hrdinov, ktorí ... ale to Vás už nechám prečítať si samých.

Príbeh, ktorý vyzdvihuje najkrajšie ľudské hodnoty – lásku, priateľstvo, spravodlivosť, súcit, pokoru – by nemal chýbať v žiadnej detskej knižnici.

(Ikabog, J.K.Rowlingová, IKAR 2020)

Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.