štvrtok, 22 október 2020 23:47

Knižka, s ktorou sa dá žiť i premýšľať

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Knižný tip pre vás priniesla a recenziu spracovala Jana Figurová. Knižný tip pre vás priniesla a recenziu spracovala Jana Figurová. Zdroj foto: Jana Figurová

Knižku „Knižka, s ktorou sa dá žiť“ som objavila celkom náhodne, vďaka túžbe mať doma krásne ilustrácie Kataríny Vargovej.

Nie je to však kniha na rýchle prečítanie. Nezaujme pútavým príbehom ani strhujúcimi zápletkami. Je to kniha pre dušu. Kniha, ktorá napovie, čo je naozaj dôležité pre šťastný život.

Autorka Janette Šimková je životná a vzťahová koučka, mentorka a rečníčka. Jej útle dielko nenahradí psychologickú pomoc, ale odhalí v nás veľa myšlienok, ktoré sme sami akosi nevedeli pomenovať a okresať od nánosov toho, čo je a čo nie je správne si myslieť a cítiť.

Nájdenie a akceptácia seba samého v aktuálnom okamihu je cestou k šťastnému životu. Ako píše autorka knihy: „Pri všetkom tom terore príležitostí zabúdame, že cesta k uspokojeniu vlastných potrieb vedie cez to, že si dovolíme, aby sme ich naplnili. Aj tým, že si doprajeme všetko, z čoho máme pozitívnu energiu.“ A tú pri čítaní tejto knižky určite nájdete.

Tak už len uvariť si bylinkový čaj, pohodlne sa usadiť a nájsť si ten kúsok času len pre seba a svoje myšlienky.

(Janette Šimková, Knižka, s ktorou sa dá žiť , Janette Šimková – BOOX, 2019)

Knižný tip pre vás priniesla a recenziu spracovala Jana Figurová.

Naposledy zmenené piatok, 23 október 2020 13:03


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next