nedeľa, 11 október 2020 12:02

Knižný tip od Jany Figurovej: Montessori svet úspechov – Moja prvá kniha o ročných obdobiach

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Vyberáme knihy, ktoré sa oplatí čítať. Vyberáme knihy, ktoré sa oplatí čítať. Foto: Jana Figurová

Viesť deti k spoznávaniu sveta je veľmi dôležité. Ukazovať im nové veci, vysvetľovať veci, ktoré sú pre nás dospelých už celkom samozrejmé. Dieťa a rodič tak nadobudnú nové – poznávacie puto. Otázky „a prečo?“ vedia byť veľmi otravné. Určite aj Vaše deti použili dlhý sled otázok „prečo, a prečo?“ za každou Vami vyslovenou vetou.

Knižky zo série „Moja prvá kniha“ (Montessori svet úspechov) očaria nielen deti, ale aj ich rodičov. Je predsa ešte toľko vecí, ktoré ani my dospelí nemáme celkom „v malíčku“. A prejsť si ich spoločne s deťmi je neskutočne napĺňajúce a obohacujúce.

Ja som si pre Vás vybrala knižku „Moja prvá knižka o ročných obdobiach“, pretože je aktuálna v každom čase a počasí. Vysvetľuje deťom krásy zmien v ročných obdobiach a tiež hravou formou a nenásilne ukazuje čaro prírody. Cez obrázky a doplňovačky deti spoznávajú stromy, zvieratká, kvety a počasie typické pre jednotlivé ročné obdobia. Zaujímavé úlohy a očarujúce farebné nálepky sú krásnym bonusom tejto série kníh pre deti.

Odporúčam pre cca najmenej 3-4ročných čitateľov, ktorým bude spoločnosť robiť milovaný dospelák. Užite si čítanie minimálne tak, ako sme si ho užili my, so synom.

Montessori svet úspechov – Moja prvá kniha o ročných obdobiach, napísala: Chiara Pirrodi, Vydal: SLOVART, 2019.

Knižný tip pre vás priniesla a recenziu spracovala Jana Figurová.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Potravinové alergie sa nevyhýbajú ani tým najmenším

Potravinové alergie sa nevyh…

V posledných desiatkach rokov dramaticky rastie počet detí, ktoré trpia rôznymi alergiami. Našich najmenších najčastejšie okrem...

Prev Next