streda, 02 júl 2014 20:56

Dovolenky začali: kúpalisko, jazero, či more?

Napísal(a) Plutvy.sk
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Dovolenky začali: kúpalisko, jazero, či more? Plutvy.sk

Začína sa nám obdobie plné slnečných lúčov, teplých dní, a s tým spojených letných radovánok. Vďaka vode máme možnosť sa schladiť, plávaním si precvičiť svalstvo, ktoré počas roka nepoužívame, alebo sa len bezstarostne zabaviť. Preto prirodzene hľadáme vhodné miesto na kúpanie, kde by sme mohli tráviť čas s kamarátmi, s rodinou, alebo s našimi ratolesťami.

Tu sa stretávame s otázkou, ako si správne vybrať miesto, na výlet k vode, aby to pre naše deti bolo čo najbezpečnejšie.

Kúpalisko alebo jazero

Kúpaliská majú v obľube hlavne deti. Je tam možnosť zábavy v podobe šmykľaviek, tobogánov, a pre tých starších, a hlavne odvážnejších, sú to skákacie veže. Niektoré kúpaliská ponúkajú väčší počet bazénov, ako napríklad hlboký, plavecký, a čo poteší hlavne mamičky, je detský bazénik. Tu je plytšia voda, aby sa detičkám nič nestalo, a hlavne aquaparky majú aj vlastných animátorov, ktorí sa postarajú o vaše ratolesti. Voda je na kúpaliskách chlórovaná, a preto je vhodné, aby najmenší, ktorí majú citlivé oči, používali detské plavecké okuliare. Tie chránia oči pred chlórom, a samozrejme, detičky sa môžu aj bezpečne potápať a blázniť.

V prípade, že máte chuť ísť do prírody, oddychnúť si od mesta, alebo od "betónovej džungle", mali by ste zvážiť pobyt pri jazere. Zažijete tak s rodinou neopakovateľný zážitok z relaxu v prírode. Výhodou jazier je zaujímavé šnorchlovanie pre deti. Môžu uvidieť drobné rybky, vodné rastliny, kamenisté dno, alebo ak sa pošťastí, tak aj väčšiu rybu. Pri šnorchlovaní nesmieme zabúdať na bezpečnosť. Nasadené by mali mať potápačské okuliare pre deti, ktoré im sadnú na tváričku, a kvalitný šnorchel, cez ktorý budú môcť bez problémov dýchať. Zoznam jazier si môžete pozrieť aj na internete, a vybrať si to najvhodnejšie pre vaše požiadavky. 

Čaro mora

Neoddeliteľnou súčasťou prázdnin je pre viacerých z nás dovolenka pri mori. Takýto pobyt je veľmi užitočný pre zdravie. Nie nadarmo sa vraví, že more lieči. Čistí dýchacie ciesty, blahodárne pôsobí na pokožku, na rôzne kožné choroby, a samozrejme pôsobí upokojujúco aj na psychiku. Pre deti je veľmi atraktívne šnorchlovanie, pri ktorom môžu pozorovať podmorský svet, a zahliadnúť chobotničky, morské hviezdice, alebo rôzne druhy rýb, a stať sa tak pravými podmorskými bádateľmi.

Šnorchlovanie v mori správne okorení používanie plutiev, vďaka ktorým váš drobček bude plávať rýchlejšie ako žralok. Dajú sa kúpiť aj celé šnorchlovacie sety, ktoré obsahujú potápačské okuliare, šnorchel, s možnosťou dokúpiť si aj plutvy. V prípade, že sa vo vašej dovolenkovej destinácii nachádzajú kamenné pláže, je potrebné obstarať detské topánky do vody. Chránia bosú nožičku pred ostrými kameňmi - vyhnete sa tak plaču, a hlavne rôznym rankám, a následnej bolesti. Ratolesti si tak užijú bezstarostný beh po pláži, naháňačku, a keď budú chcieť, môžu vbehnúť aj do vody sa ochladiť.  

Je len otázkou času, kedy sa z vašich detí stanú malí potápači, ktorí nájdu poklad, či stratenú Atlantídu. V tom momente je jasné, že vaše dovolenkové dobrodružstvo pri vode stálo za to.

Text a foto: Plutvy.sk

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 18:03


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next