štvrtok, 05 jún 2014 10:48

Ako byť „v pohode“ aj pri deťoch

Napísal(a) Silvia Langermann
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Život je nepredvídateľný a práve preto sa musíme naučiť pár jednoduchých pravidiel a postupov, vďaka ktorým si rodičovstvo uľahčíme a tým naplno užijeme. Nenechajte sa požierať myšlienkami, ktoré vás ubíjajú, ale hľadajte zmysel života.

Deti potrebujú množstvo času a pozornosti. Niektoré dni sú dynamickejšie ako tie druhé. Sú plné chaosu a nepredvídateľných situácií. Rodičia pri rodičovstve pracujú či už na čiastočný úväzok alebo plný. Mnohí, ktorým to zamestnanie dovolí pracujú z domu, tým získajú viac času nielen pre svoje deti, ale aj pre seba.
Každý jeden z nás má v živote aktivity, ktoré ho bavia a robia ho šťastným. Pri deťoch to však nie je také jednoduché. Partneri si musia prejsť množstvom kompromisov a časových harmonogramov, ktoré im ich záľuby umožnia. Nie ste zlý rodič, keď deti pošlete k babke alebo do detského tábora. Je to samozrejme spôsob výchovy, kde na nich vplývajú osobnosti z okolitého prostredia.

Rodičovstvo je mnohokrát náročné a únavné. Oddýchnite si, zrelaxujte sa aktivitami, ktoré vás robia šťastným. Niekedy stačí prechádzka v prírode, pokec s kamarátkou či leňošenie pred televízorom. Stretávajte sa s priateľmi, dbajte o svoju životosprávu a správny životný štýl. Pozornosť venujte najmä aktivitám, ktoré vám dávajú zmysel. Viaceré aktivity je možné spojiť aj s deťmi. Vytvorte si nový rebríček hodnôt a priorít, kde budú zahrnuté aj vaše deti.
Dôležitým pravidlom do života je obklopovať sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí vás neustále naladia na ten správny smer myslenia.

Nenechajte sa zviesť negativizmom a zlou náladou. Berte životom s úsmevom a oslavujte každý moment, ktorý vám vyčarí úsmev na tvári.

Silvia Langermann, Power coaching s.r.o.

Naposledy zmenené štvrtok, 05 jún 2014 10:55


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.