streda, 30 január 2013 13:30

Skvelý darček na Valentína? Tu sú tipy!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Láska.. toľko ospevovaná, taká dôležitá. Láska.. toľko ospevovaná, taká dôležitá. sxc.hu

Ľúbiť sa máme po celý rok, no Deň svätého Valentína je výnimočný práve tým, že zaľúbenosť oslavuje. Ukážte tomu, koho máte radi, svoju lásku a darujte mu niečo, čo ho poteší.

Sviatok všetkých zamilovaných sa slávi po celom svete už niekoľko desaťročí, na počesť kňaza svätého Valentína. Ten totiž napriek zákazu cisára Claudiusa II,  oddával zaľúbené páriky. Cisár, ktorý rád bojoval a viedol kruté vojny, si totiž myslel, že ženatí muži sú slabšími vojakmi, preto zakázal v celej krajine manželstvo.

Svätý Valentín však napriek zákazu naďalej zasnuboval a oddával zamilované páry, ale jeho oddanosť láske sa mu nevyplatila. Keď sa to cisár dozvedel, dal ho popraviť. V dnešnej dobe sa na deň sv. Valentína zamilovaní obdarúvajú valentínkami, chodia na romantické víkendové pobyty, daruvávajú si drobné darčeky, píšu si cez mobily vyznania a rôznymi spôsobmi sa snažia vyjadriť hĺbku svojich citov.

Naše tipy na darčeky:
1. Upečte svojej milej alebo milému krásnu Valentínsku tortu. Nič vás to nestojí, len trochu ingrediencií a trpezlivosti, a najete sa obaja :-) Skúste napríklad túto: Valentínska čokoládová torta v tvare srdca alebo Čokoládovo banánová torta v tvare srdca, či skvelé Tiramisu.  Láska predsa ide cez žalúdok :-)

2. Môžete mu (alebo jej) tiež poslať mailom krásnu valentínsku pohľadnicu Valentínske pohľadnice. Sú zadarmo a fakt potešia. Alebo napíšte esemeskou či mailom svojej drahej polovičke krásne Valentínske vyznanie, napríklad:

- Mám dve oči, ktoré ťa chcú vidieť. Mám pery, ktoré ťa chcú stále bozkať. Mám dve ruky, ktoré ťa chcú objímať, ale iba jedno srdce, ktoré ťa miluje a je celé tvoje !!!
alebo
Nemôžeš byť niekedy škaredá, lenivá, tučná alebo lakomá? Aby som stále nemusel myslieť na to, aká si dokonalá, krásna, šikovná, podmanivá... a mohol sa sústrediť aj na iné veci

3. Parfém to istí! 

Čo najlepšie poteší milovanú ženu, ak nie parfém? Môže ho využívať po celý rok a vďaka nemu vám bude krásne voňať. Parfémom nič nepokazíte a úspech je istý. Náš tip:

Christina Aquliera, sada EDT 15 ml + Telove mlieko 50 ml + Sprchový gel 50 ml za 17,99 eur na www.parfemycentrum.sk  


Sada 50+75 EDT 50 ml + Sprchový gel 75 ml + Kozmeticka taska za  34, 03 na na www.parfemycentrum.sk  


 3.  Pre spoločné chvílekrcah

Relax vo dvojici pri šálke kávy či dobrého čaju je vždy osviežujúci. Chvíle pohody umocnia červené latte šálky s bielymi bodkami. Zlaďte ich s džbánikom, ktorý je vyrobený z porcelánu a v rovnakej farbe. Vhodné aj do umývačky riadu. 

Raňajky do postele
Rozmýšľate, čím by ste svoju polovičku potešili okrem darčeka? Začnite hneď zrána dobrými raňajkami do postele, však láska ide cez žalúdok! Prútený podnos v tvare srdca dodá skvelému jedlu tú správnu zamilovanú atmosféru. Maloobchodná predajná cena: 10,90 EUR

Spomienky na lásku
Aby ste si mohli krásne chvíle s vašou láskou neustále pripomínať, vo Vile Vilôčke nájdete aj fotoalbum v červenej látke s troma srdiečkami zavesenými na šnúrke. Skrýva v sebe fólie pre pohodlné vkladanie fotografií. Vaša spoločná fotografia sa bude zase skvele vynímať v romantickom fotorámiku v tvare srdiečka. 

4. Ak chcete s vašimi deťmi vytvoriť valentínske poďakovanie pre vašu babku, tetu či krstnú, môžete s nimi vytvoriť milú Pohľadnicu zo srdcom. Alebo tiež z papiera krásne trojrozmerné srdce pre mamičku.

No a v neposlednom rade nezabudnite, že sv. Valentín sa týka všetkých, čo sa ľúbia.. Vyznajte lásku vašim deťom a povedzte im, ako ich ľúbite. Možno ich cez rok viac kritizujete ako chválite a verte, že pri milom vyznaní či objatí budú oveľa viac poslušnejšie a vďačnejšie..

Vaša redakcia Rodičom.sk

 

Naposledy zmenené piatok, 30 jún 2017 12:24


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom