pondelok, 30 júl 2012 00:00

Ako vyzerajú rána slovenských žien? My už vieme

Napísal(a) prerodicov
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
foto: Miro Čačík foto: Miro Čačík

Stíhajú Slovenky raňajkovať? Stihnú ráno cvičiť? Začiatok dňa býva ťažký a nezáleží na tom, či sme slobodné, alebo máme deti. V  krátkom čase musíme stihnúť kopu aktivít - hygienu, raňajky, oblečenie, deti. Nečudo, že polovica z nás sa hneď zrána cíti dolámaná a tretina Sloveniek bojuje s rannou únavou.

 

Podľa prieskumu ranného správania a ranných rituálov Sloveniek, takmer 60% žien začína deň pred pol siedmou ráno. Vstávajú tak, aby mali dosť času a stihli všetko, vrátane raňajok. Necelá polovica vstáva s prvým zazvonením budíka a snaží si spríjemniť ranné vstávanie.

RAŇAJKY
Väčšina žien raňajkuje takmer každý deň, skoro po prebudení a to prevažne v čase medzi 6,00 a 7,30 hod. Na rozdiel od českých žien slovenské raňajkujú troška neskôr. Raňajky si, prirodzene, ženy pripravujú samé a trvá im to v priemere približne 9 minút. 51% žien si vyberá suroviny na prípravu raňajok z toho, čo má doma po ruke. Deň vopred si ich nakupuje a plánuje 26% žien a 19% žien nakupuje raňajkové ingrediencie v rámci veľkého týždenného nákupu.
Víkendové raňajky si užívame viac, ako počas pracovného dňa – máme viac času a nikam sa nemusíme ponáhľať.

Typické raňajky
K raňajkám pravidelne pijeme tieto nápoje: káva, čaj, voda, mlieko alebo kakao, džús, melta. Slovenské ženy najčastejšie raňajkujú slané pečivo s jogurtom (45 %), jogurt samotný (44 %), cereálie (31 %), teplé raňajky, napr. vajcia (30 %), zeleninu (30 %), sladké pečivo (28 %), slané pečivo s údeninou (27 %). Najčastejšie raňajkujú s deťmi (44 %), 37 % žien raňajkuje samých, 27 % s manželom alebo partnerom, 11 % s kolegami a len 2% s rodičmi.

Dokonalé raňajky sú podľa slovenských žien jednoduché na prípravu, chutné, čerstvé, rýchlo pripravené a zdravé. Tie ženy, čo neraňajkujú, udávajú, že buď nie sú hladné, alebo na to nemajú čas, alebo bežne neraňajkujú.

RANNÉ CVIČENIE
Ženy sa ráno cítia polámane (49%) a unavene (32%). Iba 19% slovenských žien sa ráno cíti fit a plné energie. Energiu si okrem raňajok snažia doplniť najmä:
• Studenou, alebo vlažnou sprchou (34%)
• Maznaním sa s deťmi (33%)
• Popreťahovaním (27%)
• Energickou hudbou (20%)
• Upratovaním (15%)

Až 79% Sloveniek vôbec ráno necvičí, alebo cvičí menej ako 1x za mesiac. Aj tie dámy, ktoré ráno cvičia priznávajú, že ich to stojí veľa pevnej vôle, aby sa prinútili k pohybu a dokonca 31% z nich cvičenie nebaví. Buď sa nevedia ráno prinútiť cvičiť, alebo na to nemajú čas, prípadne ich to nebaví..

A čo vy? Patríte k typickej slovenskej žene, alebo vaše rituály či ranné vstávanie sú úplne iné? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v diskusii pod článkom.

Prieskum o rannom správaní slovenských žien bol zadaný značkou BeBe Dobré ráno (spoločnosti Kraft Foods SR). Zber dát realizovala agentúra Perfect Crowd v júli 2012. Celkovo bolo oslovených 601 respondentiek v Slovenskej republike a to vo veku od 25 do 50 rokov.

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom