Kríza je dobrá aspoň na niečo: Klesá počet rozvodov

Kríza už nezasahuje len do našich výplat a zníženej životnej úrovne, ale aj do našich citov. Pre krízu sa čoraz viac párov rozhodne ostať spolu, hoci inokedy by sa možno už dávno rozviedli. Je totiž čoraz ťažšie predať spoločný príbytok a získať úver na dve oddelené bývania.

Tento trend spozorovala prvá Británia, keď sa zistilo, že počet rozvodov poklesol v dôsledku finančnej krízy. Čoraz menej manželských párov žiada o rozvod po tom, ako je ťažšie predať spoločný príbytok a získať úver na dva oddelené bývania.

A tento trend bude pokračovať. Vyplýva to zo štúdie, ktorú zverejnila audítorská spoločnosť Grant Thornton. Údaje, ktoré začiatkom roka zverejnil Národný štatistický úrad ukazujú, že počet rozvodov klesol z 12,2 na 1000 párov v roku 2006 na 11,9 v roku 2007. Počet rozvodov je dokonca najnižší za 26 rokov!.

V uplynulých dvoch rokoch sa zdvojnásobil počet ľudí, ktorí uviedli finančné problémy ako hlavný faktor pre rozvod. Tie však teraz zaostávajú za ostatnými dôvodmi, ako sú mimomanželský vzťah, kríza stredného veku a iné rodinné záležitosti.

Stúpa aj počet ľudí, ktorí sa rozhodnú žiť spolu, ale nezosobášia sa. Štúdia nehovorí, či je to pod vplyvom toho, že by si nemohli dovoliť výdavky na svadbu.
 

Zdieľajte článok

Označené v

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: