štvrtok, 06 apríl 2017 11:50

Tipy ako viesť deti k pohybu

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tipy ako viesť deti k pohybu Foto: pexels.com

Nie je tajomstvom, že súčasné deti sa veľmi málo hýbu. Často aj celý víkend presedia vnútri pred televízorom alebo počítačom. Ako ich inšpirovať, aby sa viac hýbali a trávili čas na čerstvom vzduchu? 

Ukážte im nové hry

Mnohé deti  by sa vonku aj rady zahrali, ale nevedia ako a s kým. Časy, keď boli ulice plné šantiacich detí, sú už dávno preč. Spojte sa s rodičmi z blízkeho okolia a pozvite ich deti na spoločné hranie. Spomeňte si na hry vášho detstva a ukážte im, že okrem naháňačky a schovávačky existujú aj ďalšie zábavné hry. Počas letných dní je skvelým nápadom na hru prestrelka s vodnými pištoľami. Táto hra je nielen zábavná, ale počas horúcich dní aj osviežujúca. Ak chcú deti hrať futbal, nemusíte ich nosiť na najbližší štadión. Stačí kúpiť malé prenosné bránky, futbalovú loptu a zápas roka sa môže odobrať aj u vás na dvore alebo na ulici.

Hry pre jedno dieťa

Ak vo vašom okolí nie sú deti rovnakého veku, stále existuje mnoho spôsobov, ako dieťa zabaviť. Pre najmenších je skvelým nápadom pieskovisko. Sadu farebných vedierok, lopatiek a formičiek kúpite už za pár eur. Pre tých náročnejších môžete zaobstarať aj traktor, bager alebo auto Tatra, na ktoré si určite spomínajú aj staršie generácie.

Ďalším nápadom, ako zaujať dieťa, môže byť maľovanie na chodník obyčajnými kriedami alebo kriedami v spreji. Drobci sa určite potešia aj bublifuku, ktorý dokáže vytvoriť obrovské bubliny.

Vytvorte im priestor na hranie

Najlepším spôsobom, ako dostať deti von, je vytvoriť im v záhrade alebo na dvore priestor na hranie. Niekedy postačí aj obyčajná deka a slnečník, ale zadovážiť si môžete aj záhradný prístrešok alebo hojdačku, ktorú využije celá rodina. Medzi deťmi sú veľmi obľúbené aj detské záhradné domčeky, v ktorých dokážu stráviť aj celý deň. Záhradný nábytok, či hojdačky za výhodné ceny nájdete napríklad v JYSKU.

Aktivity pre staršie deti

Prinútiť k pohybu staršie deti býva ťažšie, ale nič nie je nemožné. Dobrou inšpiráciou je kúpa kolieskových korčúľ, bicykla alebo skateboardu. Rodičia sú cez pracovný týždeň často príliš zaneprázdnení, aby venovali deťom dostatok času. Skúste im to vynahradiť cez víkend a urobte si rodinný výlet. Choďte sa spolu bicyklovať alebo korčuľovať. športovú výbavu pre deti nájdete aj v letáku Sportisimo. Nezabúdajte pritom na bezpečnosť v podobe prílb a chráničov. Mimoriadne dôležitý je aj pitný režim, preto si nezabudnite do ruksaku pribaliť minerálku alebo čistú vodu.

Ak máte obmedzený rozpočet na kúpu hračiek a športovej výbavy, sledujte letáky na  www.letakomat.sk. Vďaka zľavám a akciám môžete nakúpiť hračky, oblečenie a ďalšie potreby pre deti za tretinu či polovicu pôvodných cien.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.