utorok, 10 november 2015 18:14

Životné momenty si musíme chrániť

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Životné momenty si musíme chrániť foto: sxc.hu a Axa

Popri návale pracovných povinností potrebujeme občas aj vypnúť. Celé dni sa totiž ženieme za lepším životom a pri tom zabúdame aj žiť a užívať si. Úžasné chvíle na nás priam čakajú, preto žime pre ten moment.

 

Najkrajšie životné momenty sú hodné toho, aby sme si ich chránili. Žiť pre ten moment znamená neobmedzovať sa, ale pritom myslieť aj na zadné vrátka. Negatívnym dôsledkom neočakávaných udalostí sa dá predísť uzatvorením rizikového životného poistenia.

ActiveLife, ako vystihuje samotný názov, je druhom poistenia pre aktívnych ľudí, ktoré nájdete v ponuke životnej poisťovne AXA. Je to ideálne riešenie pre moderných ľudí, ktorí žijú bez obmedzení. V zmluve si môžete presne zvoliť úrazy a choroby, pre ktoré chcete byť poistený vy, prípadne celá vaša rodina. Každý dospelý človek asi pociťuje tlak pri pomyslení na dlhodobý výpadok príjmu. Toto riziko je ešte pálčivejšie, ak má dotyčný rodinu. Preto je veľkou výhodou poistenia ActiveLife to, že na jednej zmluve môže byť poistených až osem osôb.

Zo širokej škály pripoistení pre prípade smrti, úrazov a chorôb je poistenie možné využiť napríklad pre prípad chirurgických zákrokov. Horším prípadom je trvalé telesné poškodenie následkom úrazu, ale aj na takéto situácie je potrebné myslieť.

Veľkým lákadlom sú však aj doplnkové služby, ktoré splnia očakávania najnáročnejších. Klienti môžu využiť praktické asistenčné služby. Služba zahŕňa zdravotnú asistenciu typu dovoz liekov, prevoz z lekárskeho zariadenia na kontrolné vyšetrenie či telefonická služba zdravotných informácií a ďalej domácu asistenciu ako upratovanie domácnosti, nákup potravín a hygienických potrieb, a dokonca aj venčenie domácich maznáčikov.

V modelovom prípade si pán Peter uzatvoril rizikové životné poistenie s pripoistením pre prípad trvalého telesného poškodenia. Pripoistenie bolo uzatvorené na poistnú sumu 50 tis. eur, a ide o druh pripoistenia s progresívnym plnením až do 400 percent poistnej sumy. Okrem toho je zvolené hlavné poistenie pre prípad smrti na minimálnu poistnú sumu 1 660 eur. Mesačné poistné pritom platil necelých 10 eur. Počas cesty na lyžovačku do Tatier sa spolu s priateľmi stal účastníkom dopravnej nehody, kvôli ktorej mu ostali vážne trvalé následky úrazu. Vzhľadom na podmienky jeho poistenia mu bolo vyplatené plnenie vo výške až 200 tis. eur.

Užime si chvíle, ktoré nám robia radosť a ktoré sa oplatí chrániť. Žime pre ten moment.

Toto poistenie ponúka spoločnosť AXA životní pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:57


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako správne kojiť

Ako správne kojiť

Tá najcennejšia chvíľa v živote každej ženy sa pomaličky blíži a v rodine pribudne deväť mesiacov očakávaný drobunký...

Prev Next