pondelok, 12 október 2015 13:47

Žime pre ten moment

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ako piesok v presýpacích hodinách ubiehajú dni našich životov. Presne touto vetou sa začínal istý populárny americký seriál. Táto múdrosť je stopercentnou pravdou a je len na nás, ako svoj život naplníme. Či pôjdeme od začiatku naplno, alebo si necháme pomaly svoj život prekĺznuť pomedzi prsty ako spomínaný piesok.

 

Život je dosť krátky na to, aby sme sa obmedzovali iba na bežnú každodennú rutinu. Práve výnimočné a nezabudnuteľné chvíle sú pre náš život tým správnym korením a dávajú nám pocítiť, že sme naozaj ľuďmi. Práve aktívni ľudia patria vo všeobecnosti k tým najšťastnejším a najspokojnejším.

Úžasné životné chvíle sú hodné toho, aby sme si ich chránili. Strach nie je na mieste, avšak treba myslieť aj na zadné vrátka. Z toho dôvodu je vhodné si uzatvoriť rizikové životné poistenie.

Taký druh poistenia ponúka AXA pod názvom produktu ActiveLife. Ide o rizikové životné poistenie s jednoduchým a moderným riešením, keďže si môžete presne zvoliť choroby či úrazy, pre prípad ktorých chcete byť poistení. Zároveň vám však spoločnosť ponúka aj rôzne doplnkové služby a benefity.

Asi najväčšia obava každého dospelého človeka je dočasný výpadok príjmu pri nečakanej udalosti. O to viac, ak má dotyčný rodinu. Aj preto je výhodou, že v prípade ActiveLife môže byť poistených naraz až osem osôb.

Poistenie je možné využiť napríklad pre prípad chirurgických zákrokov. Horším prípadom je trvalé telesné poškodenie následkom úrazu, ale aj na takéto situácie je potrebné myslieť. Výhodou je nízke mesačné poistné 10 eur, za ktoré môžete získať plnenie až do výšky 200 tis. eur.

Doplnkové služby predstavujú pomoc vtedy, keď ju je najviac treba doslova luxus. Reč je o zdravotnej asistencii typu dovoz liekov, prevoz do lekárskeho zariadenia na kontrolné vyšetrenie či telefonická služba zdravotných informácií. Služba zahŕňa v nevyhnutných prípadoch aj domácu asistenciu ako upratovanie domácnosti, nákup základných potravín a hygienických potrieb a dokonca aj venčenie domácich maznáčikov.

V modelovom prípade si pán Igor uzatvoril rizikové životné poistenie s doplnkovým poistením pre prípad trvalého telesného poškodenia. Poistenie bolo uzatvorené na poistnú sumu 50 tis. eur, avšak s progresívnym plnením až do 400 percent. Mesačné poistné pritom platil vo výške 10 eur. Počas cesty na lyžovačku do Tatier sa spolu s priateľmi stal účastníkom dopravnej nehody, počas ktorej mu ostali vážne trvalé následky. Vzhľadom na podmienky jeho poistenia mu bolo vyplatené plnenie vo výške až 200 tis. eur.

            Náš život môžeme prežiť naplno, ak myslíme aj na zadné vrátka. Nenechajme sa preto obmedzovať a chráňme svoje životné chvíle, ktoré za to stoja.

Toto poistenie ponúka spoločnosť AXA životní pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu.

 

 

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:58


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom