nedeľa, 02 november 2014 20:03

Strácate osobu, ktorú milujete? Bojujte!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Strácate osobu, ktorú milujete? Bojujte! Foto: Freeimages.com

Utrpenie, bolesť, smútok a zlomené srdce. Zažil si každý z nás, možno aj niekoľkokrát za život. Intenzita a sila bolesti závisí od mnohých vecí, čo s láskou, vzťahom, rozchodom a nechcením spolu súviseli. Avšak najväčšiu bolesť človek asi prežíva, keď strate svojej milovanej osoby mohol predísť. 

Urobili ste niekedy vy tú chybu, kvôli ktorej padol vzťah? Kroky, ktorými ste milovanú osobu stratili? Ja áno! Táto bolesť je podľa mňa tá najväčšia a boj s tým oveľa ťažší.

Niekedy vzájomná príťažlivosť dvoch ľudí nie je proste správne načasovaná. Sú okolnosti, ktoré ovplyvňujú vaše každodenné rozhodnutia. Dávate si čas, čas, aby nastal ten správny čas pre vás. A keď si myslíte, že nastal, zrazu je všetko preč. Zobudili ste sa neskoro! Zrazu strácate človeka, ktorý na vás čakal, ktorý bojoval a zrazu je všetko opačne. Čo teraz s tým? Bojujte teraz vy! Pre skutočnú lásku sa to naozaj oplatí!

Ukážte človeku, ktorého milujete, že ten jeho boj, jeho čakanie na vás, stálo za to! Že vy za to stojíte! Určite to jednoduché nebude, ale samotná láska je celkom zložitý pocit a ešte zložitejší sme my ľudia. Skutočná a pravá láska je však nevyčerpateľná. Ako plameň vo vás, ktorý buď iba tlie alebo horí ako zúrivý oheň. Rozdúchajte ten oheň aj u partnera, ale aj u vás.

Obdobie hľadania sa

Zažili ste si v tomto období spolu veľa zlého? To verím, viem o čom hovorím. Ale aj to zlé vás dokáže posunúť ďalej, posilniť a pochopiť veľa vecí. Zmeniť pohľady a priority. Nakoniec to zlé je v niečom dobré. Naučte sa odpúšťať. To je asi to najdôležitejšie. Odpúšťať jeden druhému. Všetko zlé je na niečo dobré. Tak začnite vidieť to dobré. Tie chvíle, ktoré ste spolu trávili a boli pre vás oboch tie najkrajšie. Snažte sa preto o viac takýchto chvíľ, zmažete a eliminujete tie chvíle zlé.

Ako bojovať?

Dobre si premyslite, na čom to vlastne zrazu zlyháva. Prečo zrazu človek, ktorý vás tak miloval už viac bojovať nechce. Možno nastal čas, aby ste zabojovali aj vy!

Ako teda na to? V zásade sa riaďte sebou, aby to bolo naozaj čo najviac autentické, bez pretvárky, len aby ste niekoho získali späť. Nech to je naozaj úprimné a o láske. O osobe, ktorú nechcete stratiť. Dobre si premyslite a zanalyzujte svoje kroky v minulosti.

Zopár krokov do boja:

 • spíšte si všetky veci, ktoré partner od vás chcel, aby ste zmenili – ku každej si napíšte, či to dokážete zmeniť. A jasné že dokážete, veď nejde o život!
 • zamyslite sa nad všetkými výčitkami z druhej strany na váš život – nie vždy sú neopodstatnené! – určite si, čo by ste teda mali zmeniť.
 • ak máte v tomto jasno a vo väčšine vám vyšlo, že ste veci mohli urobiť inak, uprednostiť či zmeniť priority, dokazujte mu to!
 • začnite preto od seba, začnite meniť tieto veci – žúr vymeňte za pohodlie domova, ani firemné akcie nie sú vždy také dôležité, že tam za každú cenu musíte byť a pod. Určením týchto priorít, A PRIORITOU MÁ BYŤ VÁŠ PARTNER!, začnite postupne (ale možno trošku rezkejším tempom) meniť váš postoj a život.
 • ak šancu dostanete, dokazujte to druhej osobe, neustále!
 • ak už máte úplné jasno (čo určite máte), skúste s druhou stranou postupne tráviť čas. Všetok ten krásny spoločný čas! A robte si ho pre neho maximum! Nech vidí a cíti, že je pre vás dôležitý!
 • prekvapujte ho! Nie materiálnymi vecami, ale skutkami a činmi.
 • hovorte mu, ako ho máte radi a potrebujete ho, lebo to tak je, odbúrajte v tomto emancipáciu, nemá tu čo robiť.
 • to čo sa stalo už síce späť nevrátite, ale môžete to napraviť a zlepšiť, tak makajte na tom, na sebe a svojej láske!
 • A POZOR, boj sa jedným víťazstvom nekončí!
 • Človek stretne v živote jednu skutočnú lásku, partnera, ktorý sa k vám hodí a život vás s ním baví. Tak za ňu bojujte!

  Zdroj: www.zelenejablko.sk  Napíšte komentár

  Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

  Pošlite nám článok

  Máte zaujímavé informácie

   

  Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

  Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

  Ste prihlásený? Pošlite článok.

  Rastieme s Hipom

  Ako zaradiť tekutiny do detského jedálnička

  Ako zaradiť tekutiny do detsk…

  Dôsledky nedostatočného príjmu tekutín poznáme sami na sebe. Bolesť hlavy, nízky tlak, problémy s obličkami a hromadenie...

  Prev Next