pondelok, 15 júl 2013 10:52

Konzervujeme ovocie do jogurtu

Napísal(a) Sylvia Bodláková
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Konzervujeme ovocie do jogurtu sxc.hu

Začala som vymýšľať ako doma spotrebovať biely jogurt či kyslú smotanu. Samostatné to nezjem ani ja a tak nenútim ani deti. Keďže sa mi po kuchynke stále váľalo vždy trochu ovocia - zjedla sa vždy väčšia časť, ale dve - tri hrste mi vždy nechali, nevyhodím to, že?!

Nuž som vykôstkovala višne, nasypala do malého pohárika - asi 3 dl, zasypala 2 čajovými lyžičkami cukru, pohár uzavrela a vložila do hrnca s vodou. Len čo voda zovrela, som šporák vypla a nechala vychladnúť prikryté pokrievkou. Višne si pustili vlastnú šťavu a uvarili sa v nej. Na druhý deň som z obsahu vybrala polovicu a premiešala s bielym jogurtom 150 ml, pridala 3 piškóty a mali sme fantastické raňajky.

O pár dní sme pokračovali s čučoriedkami - len som ich prepláchla pod studenou vodou a inak úplne rovnako ako s višňami. Jogurt nám chutil.
Dnes už mám na poličke takto urobené nie leň višne a čučoriedky, ale aj jablká a hrušky, jahody i ríbezle.
Jablká a hrušky som vždy očistila od jaderníka, ale nechala som šupu a tak nakrájala na malé kúsky. Pridala som do pohárika aj trochu citrónovej šťavy alebo pomarančovej, aby ovocie nezhnedlo. Už máme teda zásoby na zimu.

Skúste, nám takto pripravený jogurt chutí lepšie ako ten miešaný z obchodu. Myslím, že takto pripravené ovocie by sa mohlo použiť aj na pečenie nejakého koláča alebo na naplnenie štrúdle. Pri rozmixovaní s mliekom získate výborný nápoj.

Ďalšie nápady na konzervovanie nájdete: http://www.dobrenapady.info/zavaranie-konzervovanie-cr2.htm

Vaša Bodečka

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next