Neviete si predstaviť deň bez rannej kávičky? Doporučený

Len čo otvoríte oči, rozbehnete sa ku kávovaru. Až prvý dúšok kávy vás prebudí k životu. Jedna silná kávičkárka sa však rozhodla vyskúšať zaujímavý experiment...

Nevedela si bez raňajšej kávy predstaviť ani jeden deň. Už roky bola silnou kávičkárkou. No bola zvedavá, čo by sa stalo, keby prestala? 

Prvý týždeň

"Prvých pár dní bolo úplne hrozných. Strašne ma bolela hlava, chcelo sa mi stále spať. Na nič som sa nemohla sústrediť. Skúšala som rôzne alternatívy, pila som zelený čaj, veľa vody, kávu z cigorky a jedla som veľa šalátov a orieškov. Trochu to pomohlo."

Druhý týždeň

"Na začiatku som experiment takmer porušila. Chuť na kávu bola obrovská. Cigorku som nemohla už ani cítiť. Ale zaťala som sa a vydržala. Som na to hrdá.

Tretí týždeň

"Zistila som, že oveľa ľahšie zaspím. Predtým som sa hodinu prevaľovala v posteli. Musím poznamenať, že som mala aj oveľa kvalitnejší spánok."

Štvrtý týždeň

"Predtým mi vstávanie do práce robilo značné problémy. Dávala som si budík na šiestu, no musela som si prestavovať najmenej trikrát, kým som dokázala vstať z postele. Teraz vstanem na prvý šup."

Čo priniesol experiment:

Lepší spánok: "Lepšie spím a cítim sa oddýchnutá aj po šiestich hodinách spánku. To je pre mňa asi ten najlepší bonus."

Viac energie: "Mám energiu a nemusím si ju dopĺňať kávou. Som oveľa pokojnejšia."

Lepšie vyzerám: "Eliminovali sa mi vačky pod očami a pleť mám oveľa jasnejšiu."

Už viac nie som závislá: "Bez kávy som si nevedela prestaviť svoj život. Teraz vidím, že sa to dá zvládnuť. A to je poznanie, ktoré mi nikto nezoberie!"

Dievčina, ktorá sa podrobila tomuto experimentu, však tvrdí, že nehodlá seknúť s kávou nastálo. Chce si ju však vedieť vychutnať, dať si ju raz za čas a naozaj kvalitnú. Takú, akú miluje každý kávičkár!

Zdroj: brightside.me | Foto: brigthside.me, pixabay

 

Naposledy zmenené piatok, 09 jún 2017 09:38

Zdieľajte článok

Označené vNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.