piatok, 09 jún 2017 08:41

Neviete si predstaviť deň bez rannej kávičky? Doporučený

Napísal(a) Zuna
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
pixabay pixabay pixabay

Len čo otvoríte oči, rozbehnete sa ku kávovaru. Až prvý dúšok kávy vás prebudí k životu. Jedna silná kávičkárka sa však rozhodla vyskúšať zaujímavý experiment...

Nevedela si bez raňajšej kávy predstaviť ani jeden deň. Už roky bola silnou kávičkárkou. No bola zvedavá, čo by sa stalo, keby prestala? 

Prvý týždeň

"Prvých pár dní bolo úplne hrozných. Strašne ma bolela hlava, chcelo sa mi stále spať. Na nič som sa nemohla sústrediť. Skúšala som rôzne alternatívy, pila som zelený čaj, veľa vody, kávu z cigorky a jedla som veľa šalátov a orieškov. Trochu to pomohlo."

Druhý týždeň

"Na začiatku som experiment takmer porušila. Chuť na kávu bola obrovská. Cigorku som nemohla už ani cítiť. Ale zaťala som sa a vydržala. Som na to hrdá.

Tretí týždeň

"Zistila som, že oveľa ľahšie zaspím. Predtým som sa hodinu prevaľovala v posteli. Musím poznamenať, že som mala aj oveľa kvalitnejší spánok."

Štvrtý týždeň

"Predtým mi vstávanie do práce robilo značné problémy. Dávala som si budík na šiestu, no musela som si prestavovať najmenej trikrát, kým som dokázala vstať z postele. Teraz vstanem na prvý šup."

Čo priniesol experiment:

Lepší spánok: "Lepšie spím a cítim sa oddýchnutá aj po šiestich hodinách spánku. To je pre mňa asi ten najlepší bonus."

Viac energie: "Mám energiu a nemusím si ju dopĺňať kávou. Som oveľa pokojnejšia."

Lepšie vyzerám: "Eliminovali sa mi vačky pod očami a pleť mám oveľa jasnejšiu."

Už viac nie som závislá: "Bez kávy som si nevedela prestaviť svoj život. Teraz vidím, že sa to dá zvládnuť. A to je poznanie, ktoré mi nikto nezoberie!"

Dievčina, ktorá sa podrobila tomuto experimentu, však tvrdí, že nehodlá seknúť s kávou nastálo. Chce si ju však vedieť vychutnať, dať si ju raz za čas a naozaj kvalitnú. Takú, akú miluje každý kávičkár!

Zdroj: brightside.me | Foto: brigthside.me, pixabay

 

Naposledy zmenené piatok, 09 jún 2017 09:38


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.