štvrtok, 28 máj 2015 14:15

Domáci nanuk plný ovocia a vitamínov Doporučený

Napísal(a) lge.sk
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: freeimages.com Foto: freeimages.com

Každý, kto má deti, pozná dni, kedy s ukričanými a nazlosteným dieťaťom prechádza cez obchod. A jediné, čo drobec chce, je naozaj nezdravá desiata, cukrík. Namiesto obdobia nekončiaceho „prečo?“ Prichádza ešte neúnavnejšie „ja chcem!“. A málokto tomu dokáže vytrvalo odolávať.

Keď si však deti naň navyknúť, že domáce je oveľa lepšie, budú s nadšením pokrikovať „ja chcem ešte!“

Ako pripraviť domáci nanuk z mrazničky

Najprv sa však postarajte o seba. Aj v lietadle musíte nasadiť masku a vestu najprv sebe, aby ste v relatívnom pokoji mohli zachrániť aj svojho potomka. Nachystajte si teda kocky ľadovej kávy, ktoré Vám dodajú energiu v náročných dňoch alebo ochutený ľad do koktailov na odplavenie celodenného stresu.

Uvarte kávu - espresso a nalejte ju do formičky na ľad. Nechajte úplne zmrznúť. Hotové kocky môžete zosypať do vrecka. Podávajte s mliekom a cukrom alebo sladkým sirupom podľa chuti. Uvarte si najprv jednu dávku kávy, ako ste zvyknutá, nech viete, koľko kociek kávy budete potrebovať na pohár mlieka.

Do formičky na ľad dajte bylinky alebo kúsky ovocia a zalejte vodou. Nechajte úplne zmrznúť, ľad môžete opäť zosypať do vrecka. Mäta je skvelá nielen do Mojita, ale aj ďalších kokteilov s citrusmi, ovocím alebo chuťou čokolády. Granátové jablko dodá farbu a chuť punču aj koktailom s exotickou chuťou. Akékoľvek druhy ovocia potom môžete nakrájať pre osviežujúce sangrie.

Osvieženie pre deti

Najjednoduchším letným osviežením sú mrazené ovocné drene. Rozmixované jahody v tégliku od jogurtu si pamätáme asi všetci. Pri jej škrabaní sa ohla nejedna lyžica. Ak sa o svoje príbory bojíte, kúpte si formičky na nanuky. Okrem akéhokoľvek ovocia môžete pridať aj tvarohovú alebo jogurtovou vrstvu a okrem vitamínov dodať dieťaťu aj bielkoviny.

Jednoduchú zmrzlinu môžete pripraviť aj zo zmrazeného banánu. Stačí ho olúpať, nakrájať na kúsky a zamraziť. Potom ho len rozmixujte s akýmkoľvek iným ovocím a môžete servírovať do misky alebo kornútka. Pre odvážnych maškrtníkov alebo pre dospelých môžete vyskúšať aj príchute ako jahody s bazalkou a balsamico alebo sa inšpirovať kokteilom Bloody Mary.

Pre všedný deň

Pre dni, kedy je okrem osvieženia potreba aj výdatné jedlo, si pripravte desiaty alebo obedy do zásoby. Nakúpte väčšie množstvo sezónneho ovocia a zeleniny a nachystajte si pyré alebo príkrmy, ktoré jednoducho zamrazíte po jednotlivých porciách. Buď ich môžete dať rozmraziť cez noc do chladničky alebo ich rovno ohrejte s trochou vody v hrnci. Pre mrazenie sú výrazne vhodnejšie plastové nádoby ako sklo.

Aby bolo mrazenie potravín čo najpohodlnejšie, vyberte si aj správnu chladničku. Ideálne je, ak ju nemusíte odmrazovať. 

Zdroj: www.lge.skNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.