sobota, 24 október 2009 22:20

Plastické operácie na úver

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
sxc.hu sxc.hu

Sú vaše prsia poznačené materstvom alebo rokmi zemskej príťažlivosti, ktorá ich ťahá stále nadol? Túžite ich mať znovu pevné, pekne vyformované? Ceruzkový test potvrdil, to čo ste si stále nechceli pripustiť – že ovísajú? Uvažujete o plastickej operácii?

Zistili sme ceny aj možnosť úveru na operáciu za vás. Plastická operácia pŕs nie je lacná záležitosť. Len modelácia prsníkov (zdvihnutie alebo záves poklesnutých prsníkov) stojí okolo tridsaťtisíc korún. Zväčšenie prsníkov vložením implantátu stojí približne rovnako, k tomu treba pripočítať ceny za implantáty, z ktorý jeden stojí asi pätnásť až dvadsaťtisíc korún. Suma sumárum operácia pŕs s implantátmi vyjde cca 2000 eur (niečo vyše 60-tisíc korún).

Niektorí majetnejší muži tieto operácie svojim manželkám niekedy darujú pod stromček či na narodeniny. Avšak aj slobodné ženy či mamičky z menej majetných rodín majú možnosť si nové prsia kúpiť. Ako sa nám totiž podarilo zistiť vo Všeobecnej úverovej banke, na rekonštrukciu pŕs je totiž možné zobrať si úver! „Lekárske zákroky, akékoľvek, či už plastika pŕs alebo úprava nosa, je možné financovať prostredníctvom bezúčelovej flexipôžičky, kde banka neskúma, či sa pôžička skutočne použila na konkrétny lekársky zákrok,“ povedala nám hovorkyňa VÚB Banky Alena Walterová. Flexipôžička sa poskytuje od výšky 500 eur, pričom je možné zvoliť si lehotu splácania až päť rokov. „Pri výške pôžičky 67 eur (2000 korún) a dvojročnom splácaní klientku vyjdú nové prsia na asi 94 eur mesačne,“ počíta Walterová (údaje sú z roku 2009).

So svojimi prednosťami napríklad nie je spokojná austrálska herečka Nicole Kidmanová. Nechala sa počuť, že by rada otehotnela, ak by to znamenalo, že bude mať väčšie prsia, pretože má pocit, že je príliš plochá. „"Vždy som mala problém pribrať, a pritom celý život nechcem nič než väčšie krivky. Rada by som vyzerala ako Marilyn Monroe," prezradila Kidmanová pre magazín Reveal. "Keby som mala vlastné dieťa, mala by som aj väčšie prsia," pokračuje v úvahách. "To je jeden z veľkých kladov, ktoré tehotenstvo prináša,“ povedala. To má síce pravdu, avšak toto riešenie je iba dočasné. Po pôrode a následnom dojčení sa stav pŕs spravidla zhorší – pri ich nalievaní a vyprázdňovaní sa pokožka príliš zaťažuje a prsia začínajú ovísať.

Výskum v Amerike ukázal, že za posledné desaťročie sa až osemnásobne zvýšil dopyt po plastických operáciách. Podobný trend zaznamenali aj v Británii. Podľa amerického ústavu plastických operácii je najžiadanejšou kozmetickou úpravou liposukcia. Veľkému záujmu sa tešia aj plastické operácie prsníkov, ktorých počet sa za posledné obdobie zvýšil až šesťnásobne, v Amerike sa ich za jeden rok vykoná približne 255-tisíc. U nás podobný výskum neexistuje, ale lekári potvrdzujú, že dopyt po plastikách sa každoročne zvyšuje.

Pri úvahách či dať plastike áno alebo nie nezabúdajte aj na zdravotné riziká. Plastická operácia je totiž chirurgický zákrok ako každý iný a riziká tu existujú a môžu ohroziť nielen „krásu“ (čo ak to nevyjde podľa našich predstáv?), ale aj život pacienta. Komplikácie pri plastických operáciách sú síce zriedkavé, napriek tomu k nim občas dochádza. Najnebezpečnejšie sú vraj chirurgické výkony, ktoré sa vykonávajú ambulantne.

 

Naposledy zmenené nedeľa, 27 október 2013 19:09


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.