Výhody a nevýhody nakupovania cez internet

Zmienka o výpredajových zľavách vyvolá vo väčšine ľudí predstavu plných nákupných centier. Toto môže predstavovať problém najmä pre súčasné, no aj budúce mamičky, ktoré sa kvôli deťom snažia vyhnúť rušným miestam, tiež ľuďom, ktorí neradi nakupujú alebo nemajú radi preplnené priestory. 

Prieskumy ukazujú, že ženy na rozdiel od mužov v oveľa väčšej miere rady podliehajú nakupovaniu „len tak pre radosť“ a taktiež výpredajom. Avšak kúpa a najmä preprava väčších a ťažších kusov môže predstavovať problém najmä kvôli ich veľkosti alebo tvaru. Ak rodina nevlastní auto, musí sa spoliehať na dodacie služby jednotlivých predajní v, ak ich ponúkajú. Aj preto sa čoraz viac zákazníčok, obracia na internet a e-shopy.

Výhody a nevýhody nakupovania cez internet
Nakupovanie cez internet sa v posledných rokoch stalo veľmi jednoduchým. Prostredníctvom niekoľkých klikov a stlačení klávesy môžete jednoducho nájsť čo sa vám páči. Oblečenie pre vás a vašu rodinu, módne doplnky, knihy, až po domáce elektrospotrebiče alebo darček pre partnera nájdete v množstve dostupných online obchodov. Internetové obchody taktiež vo väčšine prípadov doručujú objednaný tovar priamo k vám domov, čo môže výrazne uľahčiť život matkám alebo ženám, ktoré sa matkami ešte len stanú.

Online obchody však skrývajú aj negatíva. Ak bežne nevyužívate internetové nakupovanie, príliš široká ponuka tovaru vás môže vystrašiť. Neviete sa poradiť, ktorý z množstva produktov spĺňa parametre, aké potrebujete. Pre nováčikov môže problém predstavovať aj zložité a neprehľadné rozmiestnenie zliav a záruk. Zákaznícke hodnotenia konkrétnych výrobkov, ktoré by v ideálnom prípade mali nahradiť rady entuziastického zamestnanca kamenného obchodu, sú často nespoľahlivé a nejasné.

Internetový asistent by mal byť preto tou najlepšou možnosťou, ktorá vám pomôže nájsť tovar tej najvyššej kvality. Mnohé obchody ponúkajú online zákaznícku podporu, či už pomocou asistentov alebo online chatov. Niekedy sa môže stať, že na odpoveď budete chvíľu čakať, ale spravidla vám fundovane poradia. 

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.