5 tipov, ako ušetriť na starom úvere

Tipy a zaujímavosti Takmer každý z nás to pozná. Úver nám síce umožní zadovážiť si to, po čom túžime takmer okamžite, ako ich však správne „upratať“, aby nám nespôsobovali zbytočné výdavky navyše nám prezradil špecialista na úvery Jozef Dudáš.

 

Jozef Dudáš, špecialista na úvery ZUNO banky

  1. Zamerajte sa na úrok

Ak vám banka pri refinancovaní pôžičky ponúkne nižší úrok, je dobré si ho porovnať na niektorom zo špecializovaných internetových portálov ako financnahitparada.sk alebo financnykompas.sk. Výška úroku je pritom jednou z najdôležitejších zložiek, ktoré ovplyvňujú celkovú mieru preplatenia vášho úveru.

  1. Na dobe splácania záleží

Čím viac splátok budete musieť zaplatiť, tým viac sa vám úver predraží. Aj preto mnohé predschválené ponuky bánk na úvery majú fixnú dobu splácania, samozrejme, ideálne čo najdlhšiu. Ak ste zmluvu o spotrebnom úvere s príliš dlhou dobou splácania uzavreli, môžete využiť ponuku inej banky na jeho refinancovanie. Ide o „prenesenie“ úveru do inej banky za výhodnejších podmienok. Môže ísť napríklad o zníženie úroku.

  1. Výška splátky nie je všetko

Výška samotnej splátky nie je vždy rozhodujúcim kritériom. Aj keď sa vás banky môžu snažiť nalákať na nižšie splátky, refinancovanie úveru môže byť spojené s ďalšími podmienkami, ako napríklad spomínané predĺženie splácania úveru, či zvýhodnenie úveru výmenou za využívanie ďalších služieb. Práve s ďalšími službami môžu byť spojené aj poplatky.

Viac sa dočítate na http://goo.gl/ipWEjV.

Zdieľajte článok

Označené v

Autor

rodicomkomentár1

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.