utorok, 24 november 2015 19:44

5 tipov, ako ušetriť na starom úvere

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
5 tipov, ako ušetriť na starom úvere Foto: Autor článku

Tipy a zaujímavosti Takmer každý z nás to pozná. Úver nám síce umožní zadovážiť si to, po čom túžime takmer okamžite, ako ich však správne „upratať“, aby nám nespôsobovali zbytočné výdavky navyše nám prezradil špecialista na úvery Jozef Dudáš.

 

Jozef Dudáš, špecialista na úvery ZUNO banky

  1. Zamerajte sa na úrok

Ak vám banka pri refinancovaní pôžičky ponúkne nižší úrok, je dobré si ho porovnať na niektorom zo špecializovaných internetových portálov ako financnahitparada.sk alebo financnykompas.sk. Výška úroku je pritom jednou z najdôležitejších zložiek, ktoré ovplyvňujú celkovú mieru preplatenia vášho úveru.

  1. Na dobe splácania záleží

Čím viac splátok budete musieť zaplatiť, tým viac sa vám úver predraží. Aj preto mnohé predschválené ponuky bánk na úvery majú fixnú dobu splácania, samozrejme, ideálne čo najdlhšiu. Ak ste zmluvu o spotrebnom úvere s príliš dlhou dobou splácania uzavreli, môžete využiť ponuku inej banky na jeho refinancovanie. Ide o „prenesenie“ úveru do inej banky za výhodnejších podmienok. Môže ísť napríklad o zníženie úroku.

  1. Výška splátky nie je všetko

Výška samotnej splátky nie je vždy rozhodujúcim kritériom. Aj keď sa vás banky môžu snažiť nalákať na nižšie splátky, refinancovanie úveru môže byť spojené s ďalšími podmienkami, ako napríklad spomínané predĺženie splácania úveru, či zvýhodnenie úveru výmenou za využívanie ďalších služieb. Práve s ďalšími službami môžu byť spojené aj poplatky.

Viac sa dočítate na http://goo.gl/ipWEjV.

Súvisiace položky (podľa značky)1 komentár

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom