nedeľa, 04 august 2013 11:16

Ako si dokonale odlíčiť pleť

Napísal(a) Dermacol
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Ako si dokonale odlíčiť pleť sxc.hu

Ženská pleť dostáva počas celého dňa poriadne zabrať. Aj keď investujete desiatky eur do superliftingových krémov, procedúr či bohatého „arzenálu“ make-upov, vaša pleť však nebude nikdy dokonalá, pokiaľ zanedbáte jej večerné odlíčenie.

Aj ten najúčinnejší krém funguje len na dokonale čistej pleti. Doprajte jej preto kvalitnú starostlivosť, odvďačí sa vám svojou sviežosťou. 

Ako sa správne odlíčiť?

Malé množstvo pleťového mlieka naneste krúživými pohybmi na celú tvár (vynechajte očné partie) a tiež na krk, ktorý je náchylný na vznik vrások. Mlieko potom zotrite čistými suchými vatovými tampónmi alebo papierovými obrúskami smerom od stredu tváre von a na krku zdola hore. Zvyšok pleťového mlieka a nečistôt dočistite pleťovou vodou. Naneste ju na čisté vatové tampóny a vyčistite celú tvár aj krk. Vyhnite sa očiam.

Špeciálna starostlivosť o oči

Ďalším krokom pre dokonalé očistenie pleti je použitie správneho odličovača očí. Naneste ho na dva tampóny, ktoré jemne priložíte k viečkam a nechajte pôsobiť niekoľko sekúnd. Potom ich jemne stiahnite smerom von. Rozhodne sa vyhnite silnému tlaku, ktorý neprimerane vyťahuje pokožku okolo očí; za pár rokov by sa vám to vypomstilo väčším počtom vrások. Riasenku odlíčite tak, že tampón ľahko stiahnete od korienkov rias smerom dole. Tým zabránite aj nechcenému polámaniu rias.

Zabudnite na mydlo

Po dôkladnom odlíčení si môžete tvár opláchnuť vlažnou vodou. Vyhnite sa však mydlu, ktoré pleť vysušuje, dráždi a ničí prirodzenú ochrannú vrstvu pleti. Na záver naneste výživný pleťový krém. Vhodné prípravky na odličovanie vyberajte v kompletnom sete jednej značky podľa typu vašej pleti. Jednotlivé prípravky sa dopĺňajú a počas celého odlíčenia je pleť ošetrovaná rovnakými účinnými látkami, čím sa zvyšuje ich pôsobenie pre upokojenie pleti.

 

 

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:54


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.