nedeľa, 01 august 2010 23:03

Ako sa zbaviť celulitídy? Tvrdo a všetkými prostriedkami!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Aj vám sa už na stehnách a bokoch objavila tzv. pomarančová koža? Pohľad na vaše rizikové partie v ostrom svetle prezliekacej kabínky vás utvrdzuje o tom, že by ste mali začať chodiť kanálmi, alebo aspoň nosiť dlhé sukne? Potom zrejme aj na vás zaútočila celulitída.

O tejto neúnavnej potvore platí, že ak sa jej chcete zbaviť, musíte použiť všetky zbrane, a to dlhodobo! Nestačí si natrieť kožu párkrát krémom a dúfať, že celulitída akoby mávnutím zázračného prútika zmizne. Nestačí si večer pri telke odcvičiť zopár cvikov na stehná a boky. Nie, nie, na celulitídu sa musí ísť tvrdo a všetkým zbraňami! Je totiž mimoriadne odolná, húževnatá a nedá sa jej len tak ľahko zbaviť! K liečbe treba pristupovať komplexne a vytrvalo…

Krok prvý: Schudnite!
Krémiky, mastičky, cvičenia…Nezaberú na sto percent, ak je už do vás celulitída zažraná. Musíte jej odobrať „živiny“, a teda tukové zásoby, z ktorých prekvitá.Celulitída je totiž výsledkom rastu podkožných tukových buniek a zadržiavania vody v priľahlých oblastiach a tento stav sa ďalej zhoršuje slabou cirkuláciou. Ak sa chcete celulitídy zbaviť, mali by ste najprv zopár kilogramov schudnúť.

Krok druhý: Cvičte a hýbte sa!
Samotné schudnutie k zlepšeniu vzhľadu kože nestačí, keďže podkožný tuk sčasti odoláva aj diétam a cvičeniam. Pre prekrvenie kritických partií je však dôležité ich pravidelne zahrievať, aby sa v nich naštartovala cirkulácia a zlepšil sa látková výmena. Platí, že ak chcete schudnúť, mali by ste cvičiť najmenej trikrát týždenne po jednej hodine. Dve hodiny týždenne stačia len na udržiavací rytmus, aby ste nepribrali. Cvičenie je vašim najväčším tromfom! Zlý krvný a lymfatický obeh je spôsobený hlavne sedavým zamestnaním a nedostatkom pohybu. Lymfa nemá svoju pumpu ako krvný obeh, preto je potrebné ju v tele rozpumpovať cvičením alebo masážou. Nedoporučuje sa cvičenie, pri ktorom dochádza k väčším otrasom ako sú poskoky, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu pružnosti pokožky a zvýrazneniu celulitídy. Vhodný je strečing s kalanetikou každé ráno a večer.

Krok tretí: Krémiky, mastičky, masáže
Pre prekrvenie kritických partií je nutné im „nedať spať“, stále ich aktivovať k činnosti. Kožu na nich je potrebné zahrievať, pravidelne masírovať, natierať anticelulitídnymi prípravkami, z času na čas si dopriať parafínový zábal. Niektoré ženy si pochvaľujú masážny olej s arnikou, od prírodnej kozmetiky Weleda. Funguje vraj výborne!Pravidelné masáže (napr. hoci dreveným masážnym valčekom), a natieranie pomáhajú prekrvovať kožu, ktorá „zlenivela“.

Krok štvrtý: pite tekutiny
Nielen bez cvičenia, ale ani bez dodržiavania pitného režimu, sa k výsledkom nedopracujete. Vodu, ktorá sa v kritických partiách zadržiava, z nich treba uvoľniť. Pravidelné pitie aspoň 2 litrov nesladených tekutín denne by malo napomôcť tomu, aby telo prestalo zadržiavať vodu. Pomôcť môžu aj niektoré odvodňujúce bylinkové čaje, z času na čas aj dvojdňová ryžová diéta (pozor, ryžu nesoliť!)Ak nie ste zvyknutí dostatočne piť, zvyšujte množstvo vypitej vody postupne, aby ste nezaťažili obličky. Okrem čistej vody sú vhodné ovocné šťavy a detoxikačné čaje.

Krok piaty: Stravujte sa zdravo
Liečba celulitídy spočíva z veľkej časti v radikálnom znížení množstva skonzumovaného tuku, vo vylúčení cukru, v znížení prísunu a obmedzení toxínov a v rozprúdení lymfy v lymfatických cievach a kožných krvných vlásočniciach.Stravovanie si upraviť zvládnete (denne treba zjesť aspoň 500 g ovocia a zeleniny), pre rozprúdenie lymfy môžete navštíviť niektorý z kozmetických salónov, a vyskúšať lymfodrenáž – existujú rôzne prístroje a techniky.

Čo ešte môže pomôcť? - Detoxikačné čaje, napríklad Pestrec mariánsky- čaj z Chaluhy bublinatej, ktorý pôsobí na štítnu žľazu a podporuje metabolizmus.- Z výživových doplnkov je na prečistenie vynikajúca Yucca, ktorej účinné zložky saponíny „odmasťujú“ a čistia črevnú sliznicu, alebo tiež výživový prípravok Cellasene, ktorý napomáha k detoxikácii tkaniva a zvyšuje odbúravanie tukov v postihnutých častiach tela.- Škoricový a parafínový zábal

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.