sobota, 31 júl 2010 23:07

Zoštíhľujúce prípravky a diéty. Veríte im?

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Skúšate rôzne diéty, prípravky na zoštíhlenie, krémy proti celulitíde a stále nič? Chyba nemusí byť len v prípravu. Štúdia Vichy z roku 2006 ukázala, že každá druhá žena prestane používať svoj zoštíhľujúci krém ešte pred ukončením kúry.

Výsledky potom nie sú také efektné, ako by mohli byť... Ženy chcú byť štíhle preto, aby sa páčili, cítili sa zdravšie a krajšie. Často sa však pri pokusoch zoštíhlieť dostávajú do začarovaného kruhu, ktorý ich uvrhne k neúspechu.  Rozhodnutie zoštíhlieť obvykle sprevádza želanie vytvarovať a spevniť svoje telo. Zbaviť sa nadbytočného objemu, spevniť pokožku…Zoštíhlenie znamená pre každú ženu snahu o dokonalosť. V pozadí snahy zoštíhlieť sa skrýva i iná túžba: želanie vyrovnanejšieho života, znovuobjavenie stratenej mladosti. Rozhodnutie zoštíhlieť je veľmi často sprevádzané pocitom atraktivity, ženskosti a silnou potrebou starať sa o seba. Zoštíhlenie je teda optimistické rozhodnutie, ktoré často začína pocitom veľkej radosti a eufórie.

Cesta plná prekážok

Želanie zoštíhlieť je však pre mnohé ženy nekonečná cesta plná prekážok. Je spojená s nevyhnutnosťou zmeny veľkej časti svojho života, obetovania značnej sumy peňazí. K tomu všetkému sa veľmi často pridávajú pocity sklamania a frustrácie. Toto nutné obmedzovanie a sebaovládanie sa, môže ženy uvrhnúť do stavu zraniteľnosti. Všetky tieto okolnosti znemožňujú dosiahnuť vysnený cieľ a sťažujú vydržať až do konca.

Ako to vyzerá v praxi?

1. Vzrušujúci začiatok
Na začiatku sú ženy motivované. Povzbudené dobre znejúcimi sľubmi, svedomito aplikujú prípravky.

2. Únava
Každodenná aplikácia ich ale obmedzuje, textúry prípravkov sú často lepkavé. Ženy sa veľmi rýchlo unavia a začínajú aplikovať prípravok s menšou pravidelnosťou.

3. Demotivácia
Ženy sú stále menej svedomité v aplikácii, nedosahujú predpokladané výsledky. Začínajú pochybovať o účinnosti prípravku, strácajú dôveru v deklarované sľuby.

4. Prerušenie
Kvôli nedostatku vynaliezavosti, ktorá by im mohla pomôcť prekonať dlhodobé ťažkosti pri zoštíhlení, ženy strácajú dôveru a predčasne ukončujú aplikáciu.

5. Opätovná motivácia
Nakoniec si priznajú neúspech a uvedomia si nedostatok disciplíny. Znovu objavujú pôvodnú motiváciu a začínajú od začiatku.

Zoštíhľujúci krém, ale aj iné prípravky na chudnutie či diéty sú však účinné len vtedy, ak ich pravidelne a dlhodobo dodržiavate a používate. Je preto dobré, ak už v používaní prípravku vytrváte – veď keď ste si ho kúpili určite nie za malé peniaze.

Náš tip: Ak si myslíte, že sama pravidelnosť nebudete vedieť dodržať, dohodnite sa so svojou kamarátkou, že budete dodržiavať diétu či používať krém alebo užívať tablety na chudnutie naraz. Naraz môžete začať v malom aj športovať. Vždy sa totiž chudne lepšie v dvojici, keď jedna druhú navzájom podržíte, ako sama bez akejkoľvek podpory.

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:46


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Masáž v tehotenstve netreba podceňovať

Masáž v tehotenstve netreba …

V priebehu tehotenstva majú masáže a intenzívna starostlivosť o pokožku priaznivý účinok na jej elasticitu. Predídete tak vzniku...

Prev Next