sobota, 31 júl 2010 13:50

Nová diéta: žiadne varenie, žiadne obmedzovanie v strave

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Nechce sa vám počítať, koľko kalórií za deň vložíte do úst? Nebaví vás stále vymýšľať nové a zdravé recepty? Nie ste si istá, či viete pripraviť každý deň vyváženú stravu?

Potom možno práve pre vás je určený produkt Easy Diet – diéta, pri ktorej vám odborníci každý deň navaria päť chutných a zdravých jedál. Easy Diet je diétny program, pri ktorom nemusíte cvičiť, počítať kalórie, dodržiavať gramáže receptov, premýšľať, čo zdravého zajtra navaríte. Jeho autori všetko vyriešili za vás: šesť dní v týždni pre vás navaria jedlá tak, aby boli chutné, zdravé a schudli ste z nich. Vy si len raz za týždeň prídete po týždenný prídel jedál.

Diéta v balíčku
„Easy Diet je jednoduchý a originálny systém diétneho stravovania, vďaka ktorému si môžete zredukovať hmotnosť, dopriať si zdravý životný štýl a zlepšiť si kondíciu. Šesť dní v týždni vám náš servis zabezpečí chutné, lahodné, diétne jedlo špeciálne rozdelené v balíčkoch na päť denných chodov – raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru, vrátane ovocia a zeleniny. Siedmy deň je voľný, môžete si dopriať jedlo podľa vašej chuti,“ hovorí autorka programu Markéta Pikalová. Na nápad vytvoriť pohodlný diétny program, pri ktorom dostanete zdravé jedlá priamo do ruky, prišla na materskej dovolenke.

Fungovalo to
Ako mnoho iných žien po pôrode pribrala, a to rovných 25 kíl, ktorých sa nevedela zbaviť. Spolu s dvoma kamarátkami – tiež mamičkami - začali vymýšľať recepty na zdravé jedlá a jesť päťkrát denne malé porcie. Dohodli sa, že každý týždeň bude variť len jedna a ostatné si ku nej prídu pre hotové porcie. Fungovalo to. Markéta postupne schudla 18 kilogramov. O diétne balíčky naraz začal byť záujem. Najprv prišli príbuzní, potom susedia. Až si mamičky povedali, že nastal čas založiť firmu. Dnes v Čechách na Easy Diet frčí 300 ľudí mesačne.

Pre pohodlných
80 percent klientely tvoria ženy vo veku okolo 45 rokov, ktoré sa chcú páčiť, ale nemajú čas vymýšľať a variť každý deň päť rôznych jedál. „Náš systém je nastavený tak, že ani jedlo sa počas jedného mesiaca neopakuje. Jedlá sú vyvážené, používame morskú soľ, olivový olej, ľahké mäská – ryby a hydina, žiadne éčka,“ objasňuje M. Pikalová. Ženy v priemere s Easy Diet schudnú štyri až päť kíl za mesiac, muži aj desať: chudnú totiž, bohužiaľ, dvakrát rýchlejšie ako ženy.

Príďte si pre jedlo
Princíp je jednoduchý: raz za týždeň si prídete pre týždenný prídel jedál. Vďaka kvalitnému vákuovému obalu by vám mali jedlá vydržať čerstvé v chladničke aj dva týždne, hlboko zmrazené ešte oveľa dlhšie. „Diéta rieši čas, ktorý ušetríte pri vymýšľaní receptúr a varení, a pohodlnosť: nemusíte nič kupovať, nič pripravovať, a predsa máte o jedlo na celý týždeň postarané,“ hovorí s úsmevom Pikalová. Easy Diet je určená pre každého, kto má záujem chutne a zdravo sa stravovať, zredukovať svoju váhu, ušetriť čas a nezanedbať zdravú výživu. Vďaka tomu, že sa v jedle neobmedzujete, naopak, jete až päťkrát denne, neprichádza neskôr k tzv. jojo efektu. Navyše, vďaka Easy Diet získate správne stravovacie návyky (jedlo viackrát denne v malých porciách) a naučíte sa, čo asi máte pre štíhlu líniu jesť, čo je na rozdiel od ostatných diét, ktoré spočívajú v obmedzovaní stravy, na nezaplatenie.

Čo to stojí?
Za jedlo na jeden deň (raňajky, desiata, teplý obed, olovrant, teplá večera) zaplatíte 12 eur, a tým vaša starosť o akékoľvek jedlo na celý týždeň hasne. Za mesiac vás diéta bude stáť približne 270 eur. Hoci možno zaplatíte o niečo viac, ako by ste zaplatili pri bežnom stravovaní, bude vás to motivovať k snahe diétu dodržať. „Mnohí si povedia: keď už na to dám peniaze, tak to dodržím,“ vysvetľuje Markéta Pikalová. Osobne má tiež skúsenosť s tým, že mnohé ženy dostávajú Easy Diet ako darček od mužov. Diétny program by ste mali dodržiavať aspoň mesiac, ak chcete schudnúť asi päť kilogramov, a dva - tri mesiace, ak chcete schudnúť viac.

Vaše najčastejšie kladené otázky

Môžem si zamieňať jedlá podľa svojej chuti?
Easy Diet je predovšetkým pôžitok a radosť z chuti, ktorú si máte dopriať každý deň. Takže odpoveď je áno. Môžete meniť jedlá podľa kľúča večera za večeru, obed za obed.

Čo v prípade, že obed Easy Diet nemôžem zjesť, pretože sa musím zúčastniť pracovného obeda?
Žiadny stres. Máte všetko naďalej pod kontrolou. Dôležité je dodržať 3-hodinový režim a v reštaurácii si objednáte podľa svojej chuti ľahké jedlo.

Je Easy Diet vhodná aj pre mužov?
Samozrejme. Dokonca muži vďaka svojmu rýchlejšiemu metabolizmu dokážu za kratšie obdobie zhodiť viacej kíl.

Prečo je Easy Diet odporúčaná na 4 týždne?
Počas prvých štyroch týždňov sa dostavia prvé viditeľné výsledky. Vždy záleží len na vás a vašej predstave o ideálnej hmotnosti. Jedlá Easy Diet je možné konzumovať aj v rámci racionálnej stravy a zdravého životného štýlu.

Čo konkrétne znamená pestrá strava?
V prípade ponuky Easy Diet záruku, že počas jedného mesiaca sa hlavné jedlá – obedy a večere nezopakujú ani jedenkrát a garanciu, že jedlá sú pripravované podľa receptov modernej európskej kulinárie.

Ovplyvní alkohol moje chudnutie?
Easy Diet je systém založený na princípoch zdravej výživy, preto sa konzumáciu alkoholu v priebehu diéty neodporúča.

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:46


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.