pondelok, 14 február 2022 14:15

Schudnúť a zarobiť?

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Chudnutie začína v hlave, je dobré si veci naplánovať. Chudnutie začína v hlave, je dobré si veci naplánovať. pixabay.com

Ak aj na Vašom tele zima privítala pár nových kíl, neodolali ste leňošeniu a sladkým koláčikom, alebo si len karanténu a pobyt doma radi spríjemňujete vypekaním a varením, určite cítite, že je načase s tým niečo urobiť.

Zdravá strava a pohyb prispievajú k budovaniu imunity, ktorá je v súčasnej situácii veľmi potrebná. Telo, v ktorom sa cítime dobre nám zabezpečuje nielen príjemné pocity a vyššie sebavedomie, ale aj „ochranný“ štít proti vírusom. Už len to, že sme so sebou spokojnejší a pozitívne rozmýšľame, z nás robí menej ohrozených.

Chcete schudnúť, ale neviete sa nakopnúť?

Niekto by odpoveď na Váš problém stručne zhrnul do vety „Na všetko dnes už existuje appka.“ A tentoraz je to naozaj tak. Vo svete smartfónov existuje aplikácia, ktorá našla svoju cieľovú skupinu medzi komunitou ľudí snažiacich sa zbaviť nadbytočných kilogramov.

Aplikácia s názvom „Dietbet“ je populárna nielen vďaka vytváraniu spoločenstiev ľudí s rovnakým cieľom, podpore od známych fit bloggerov či influencerov, ale láka aj finančným prilepšením si, či zaujímavými vecnými výhrami za chudnutie každý týždeň.

Ako to funguje?

Po prihlásení do aplikácie pomocou svojich prihlasovacích údajov (aplikácia akceptuje Facebook účet ako aj Gmail), nájdete množstvo „hier“, do ktorých sa môžete zapojiť. Každá jedna z nich má presne určené pravidlá a moderátora. Takisto má stanovenú výšku stávky, ktorú vsadíte – sami na seba resp. svoje schudnutie. Cieľom hry do ktorej sa zapájate je väčšinou zhodenie 4% vlastnej telesnej hmotnosti pri 4-týždennej hre, prípadne 10% telesnej hmotnosti pri hre trvajúcej 6 mesiacov. Výška stávky sa pohybuje od 10USD do 100USD.

Aký je princíp? Po zaplatení hry sa stávate členom komunity chudnúcich, ktorí sa navzájom podporujú a hecujú k lepším výkonom, inšpirujú sa receptami a chvália športovými aktivitami, ktoré cez deň vykonávali.

Celý proces štartuje „úvodné váženie“. Je to čas, kedy si po vyžiadaní overovacieho slovíčka (toto máte pri sebe počas váženia) urobíte dve fotografie – jedna je s nohami na váhe, kde je dobre viditeľné číslo, ktoré váha ukazuje a druhá fotografia má zobrazovať celú postavu chudnúceho v ľahkom oblečení (takisto s overovacím slovíčkom). Po odoslaní fotografií cez aplikáciu „rozhodcom“, čakáte na schválenie, že fotografie boli akceptované a môžete sa „diétnej stávky“ zúčastniť.

Rovnakým spôsobom potom prebieha aj váženie Vášho progresu a tiež záverečné váženie. Záverečné váženie prebieha v presne určené dni, tak aby každý zo súťažiacich mal dostatočné množstvo času zaslať svoje fotografie. Po vyhodnotení Vám príde správa, či ste stávku vyhrali alebo, žiaľ, prehrali a Vaše stavené peniaze prepadajú v prospech ostatných.

 

 

Takto vložením 10USD môžete vyhrať pokojne aj 20USD naspať, vždy však záleží od lenivosti a počtu ďalších zúčastnených. Princíp hry je však jasný, udržať chudnúceho stále naladeného na chudnutie. Symbolická čiastka je len takou menšou motiváciou.

Tak ako? Vyskúšate to aj vy?

Tip: Stačí dať 30€ aj kamoške/ovi alebo manželke/ovi či komukoľvek, komu dôverujete, že Vás v chudnutí podporí . A ak svoj záväzok schudnúť dodržíte, peniaze Vám vráti. Síce nezískate žiadne financie navyše, ale ručička na váhe bude ukazovať menej. A o to Vám predsa šlo, nie? ;)

JF

 

 

Naposledy zmenené pondelok, 14 február 2022 14:20
Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.