piatok, 27 júl 2018 14:03

Ako schudnúť z bokov, brucha a zadku

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Ako schudnúť z bokov, brucha a zadku Foto: Pixabay.com

Väčšine žien sa ukladajú tuky v oblasti brucha, stehien (bokov) a zadku. Pokiaľ sú uložené súmerne, ženám to spravidla až tak nevadí, horšie je, keď jedna časť tela prečnieva,  vytŕča, alebo škaredo deformuje postavu. Ako schudnúť z problémových partií - brucha, bokov, zadku či stehien? Poradíme vám. 

Ako schudnúť z brucha

Chcete schudnúť z brucha, a tak denne robíte niekoľko desiatok až stoviek brušákov? Nepotešíme vás. Populárnych brušáky môžu priniesť viac škody ako úžitku. Áno, precvičíte si nimi brušné svaly - problémom je, že iba tie povrchové, ktoré nemajú takmer žiadne využitie (okrem vstania z postele). Navyše si nimi môžete poškodiť chrbticu, čo pocítite vo vyššom veku. A vysnívané tehličky na bruchu aj tak nedosiahnete, ak nemáte veľmi nízke percento tuku. Ak ste sa niekedy rozprávali s fitness trénerom, určite vám povedal - z brucha sa dá schudnúť jedine stravou (jedzte päťkrát denne menšie porcie, po obede vynechajte sacharidy a doprajte si len chudé mäso, ryby, vajíčíka v kombinácii so šalátom). Keď bruško zoštíhlie, vyformovať si ho môžete cvikmi na spevnenie vnútorných svalov, ktoré sú dôležité na spevnenie tela a prevenciu bolestí chrbtice a krížov. 

Dôležitá rada:  Mali by ste vedieť, že sa nedá schudnúť len z jedného miesta!  Takto telo nefunguje. Musíte schudnúť zo všetkých partií a postupne „vysekať“ brucho. 

Pre výber efektných cvikov na brucho kliknite sem: Cviky na silné brucho

 

Ako schudnúť z bokov

Boky - to je ďalšia problematická partia žien. Možno ste už pekne schudli, aj ploché bruško sa už rysuje, ale tie boky stále vytŕčajú! Bohužiaľ, je to genetika - sú časti tela, na ktorých má tuk tendenciu ukladať sa vo väčšom množstve ako inde. Bohužiaľ, hoci sa ľahko ukladá, veľmi ťažko sa z nich stráca. Navyše, ak ste aj úspešne schudli z brucha, môže sa tým rozdiel medzi bokmi a bruškom ešte viac zvýrazniť. Z bokov sa chudne ťažko a preto musíte spaľovanie tuku čo najviac zefektívniť.

Ak sa zameriate na cviky na boky, môže sa stať, že v nich len vybudujete viac svalov a opticky sa ešte zväčšia, ale neschudnete z nich. Aj tu platí, podobne ako pri bruchu, že musíte precvičiť celé telo, nielen jednu partiu: čím viac budete vykonávať náročné základné cviky, ktoré naraz stimulujú veľké množstvo svalových skupín, tým viac donútite svoje telo, aby vo výraznejšej miere začalo spaľovať tuky. Drepy, výpady, príťahy, horizontálne tlaky, vertikálne tlaky, to sú cviky, na ktoré sa musíte orientovať.  

Ako schudnúť zo zadku 

Ach, ten zadoček! Určite aj vás iritujú fotky štíhlych guľatučkých zadočkov, na ktorých sa trbliece morský piesok. Mať taký zadok! povzdychne si nejedna z nás. Je to možné, ale pekný zadok si okrem úpravy stravy vyžadujú aj pravidelné cvičenie. Ak cvičíte nepravidelne a rôzne cviky, nepôjde to tak ľahko. Pravidelnosť a správne cviky sú alfou a omegou tvarovaného zadočku. Je dôležité precvičiť viacero svalových partií, nielen zadok, aby sa pekne vyformovali aj stehná, boky a zadok. Aké cviky sú vhodné na zadok? Drepy (naširoko aj na úzko, s činkami aj bez nich), mŕtvy ťah s vystretými nohami, výpady s výskokom, zdvíhanie panvy, výstup na stoličky, a ak ho zvládnete, aj klasický mostík (vydržte v tejto polohe aspoň 30 sekúnd).

Dôležitá rada na záver:  Tuk sa odbúrava z celej postavy , a telo si určí, kde práve odbúra tuk. Žiaľ, miesta, na ktorých sa  tuknajviac hromadí – boky, stehná, zadok, sú často posledné, z ktorých odchádza. Buďte teda trpezlivé a venujte zvýšenú pozornosť tomu, čo jete. Hovorí sa, že pri chudnutí robí  80 percent jedlo, a len 20 percent cvičenie. Bez zmeny jedálnička to preto nepôjde.. 

Rada č. 2: viete, aký je najkomplexnejší cvik na telo? No predsa angličák! Vyskúšajte ho podľa nasledujúceho videa a zaraďte ho do svojho cvičenia: 

 1 komentár

  • Odkaz na komentáre lia utorok, 30 apríl 2019 12:02 Napísal(a) lia

    mne najviac pomohlo so schudnutim zo zadku a stehien absolvovanie troch procedur body wraps slim zabalov kedy som asi po tretej mala dole uz dva cm z bokov

    Nahlásiť

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom