Nemôžete schudnúť? Môže za to najmä absencia tejto potraviny Doporučený

Tiež sa obávate ráno postaviť sa na váhu? Desí vás pohľad na číslo, ktoré stále nejde dole? Nezúfajte! Vedci prišli na zaujímavé zistenie. Za neschopnosť schudnúť môže najmä absencia jednej potraviny vo vašom jedálničku!

Ak čakáte, že dnes vám ponúkneme ďalšiu z (ne)zmyselných diét, radšej nepokračujte v čítaní. Veď predsa na internete si "vygooglite" diét, koľko len budete chcieť. Ale chudnutie nie je len o diéte, ale o celkovom zmene životného štýlu. Obrovskou mierou sa na vašom výzore podpíše aj váš jedálniček. Vedci sa pozreli trošku pod zub na to, čo konzumujeme, a prišli k prekvapivému zisteniu. 

Štátna Univerzita v Lousiane analyzovala konzumáciu jednotlivých potravín. A čo teda zistili? Ľudia, ktorí každý deň jedli oriešky (samozrejme nepražené a nesolené), mali až o 25 percent menšiu pravdepodobnosť obezity. To však nebolo všetko. Ak chcete mať štíhly pás, tak by ste tiež mali zaradiť oriešky do svojho jedálnička. Budete mať o  21 percent menšiu pravdepodobnosť vzniku hrubšieho pásu. Pravidelní konzumenti orieškov mali celkovo aj nižší index telesnej hmotnosti (BMI) a vyššiu hladinu "dobrého" cholesterolu.

Určite sa však medzi nami nájdu aj odporcovia tohto tvrdenia. Skalopevne sú presvedčení, že všetky oriešky v sebe obsahujú nekresťanské množstvo tuku a kalórií. Ale podľa vedcov to nie je celkom tak. Oriešky obsahujú rastlinné proteíny, vlákninu a nenasýtené mastné kyseliny. Okrem toho zaženú najväčší pocit hladu a tak nám zabránia siahnuť po nezdravých potravinách. Preto, ak sa chcete udržať "fit," zabalte si do kabelky trochu orieškov. Pevne veríme, že sa vám podarí premôcť nesympatické číslo na váhe. Veľa šťastia!

Zdroj: brigthside.meFoto: pixabay.com

 

Naposledy zmenené utorok, 18 júl 2017 07:39

Zdieľajte článok

Označené vNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.