utorok, 14 február 2017 17:05

Novinka: Trvalé odstránenie chĺpkov, ktoré nebolí

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Novinka: Trvalé odstránenie chĺpkov, ktoré nebolí foto: Hairless.sk

Aj na Slovensku sa už možno dostať k unikátnej technológii epilácie LED laserom z Holandska. Na rozdiel od doterajších laserových prístrojov tento zákrok takmer nie je cítiť a je účinný aj pre bledé chĺpky či opálenú pokožku. 

Holandský štandart

Na Slovensko túto novinku priniesli špecialistky na epiláciu Luna Wijntjes a Najat Bakkalajat. Obe žijú na Slovensku, no za niekoľko rokov sa im nepodarilo nájsť bezbolestné ošetrenie laserom, na ktoré boli v Holandsku zvyknuté. Dentálna hygienička a odborníčka na bezpečnosť v zdravotníctve teda spojili sily a rozhodli sa priniesť slovenským ženám aj mužom niečo, čo považujú za holandský štandard. Vďaka LED laseru sa dnes môžeme zbaviť aj jemného blond ochlpenia kdekoľvek, kam podľa nás nepatrí. LED svetelný lúč sa na rozdiel od laserov bežne používaných v našej krajine nezameriava na chĺpok, ale priamo na jeho cibuľku. Vďaka tomu je účinný bez ohľadu na farbu ochlpenia či pokožky a nebolí.

Overené Didianou

S epilačnou novinkou má skúsenosť aj známa moderátorka Didiana: „Ako svetlý typ mám prevažne blond chĺpky a trvalé odstraňovanie som nikdy neskúšala. Ostala som pri holení. Počula som, že na blondíny to nefunguje, ale tiež, že môžu vzniknúť popáleniny alebo jednej kamarátke dokonca začali rásť chĺpky ešte hustejšie. Radšej som neriskovala.“

Luna a Najat mi ale na úvodnom stretnutí predstavili a dopodrobna vysvetlili, na akom princípe funguje ich prístroj. Popáleniny u nich nehrozia, aj preto som sa zverila do ich rúk. Mám za sebou prvé ošetrenie a som vysmiata, lebo prebiehalo bezbolestne. Takmer až neciteľne. Uvidíme, či chĺpky porastú, ak áno, koľko ich bude. Som zvedavá aké to bude ďalej,“ zdôverila sa moderátorka.

Bez popálenín

Vylepšená technológia permanentného odstraňovania chĺpkov pracuje na úplne odlišnom princípe. Staršie techniky zahrievajú svetelným lúčom vlasovú cibuľku a, žiaľ, aj kožu naokolo. Podľa Najat Bakkal, holandskej špecialistky na laserovú epiláciu z Hairless, môžeme pri týchto laseroch len dúfať, že účinok na pokožku bude minimálny. Keďže lúč v prvom rade hreje a spaľuje, nie je možné garantovať, že nepáli a nebolí. 

LED svetlo je, naopak, principiálne chladné. LED laser pôsobí predovšetkým vo vlasovej cibuľke a minimálne na povrchu kože. „Toto už nerobíme. Nezahrievame vám pokožku, aby sme spálili chĺpky. Cielime priamo chĺpok v jeho cibuľke,“ dodáva Najat. Ak si prezeráte už katalógy s letnými dovolenkami, je tiež najlepší čas začať pripravovať svoje telo. Do júna je možné stihnúť ešte päť či šesť ošetrení a užívať si výhody permanentne hladkého tela bez neustálej kontroly, nosenia žiletky a plánovania voskových zákrokov.

Na čo si dať pozor

Pri výbere epilačného salóna sa vždy vopred pýtajte na typ lasera, s ktorým pracujú, a na aké procedúry prístroj používajú. „Ak zariadenie používajú výlučne na epiláciu, je väčšia pravdepodobnosť, že ho vedia aj správne nastaviť tak, aby bol účinný pre chĺpky. A nie pre rozšírené cievky či akné. Predídete tak nekončiacim zákrokom, ktoré pôvodne sľubovali odstránenie do šiestich sedení,“ radí odborníčka z Hairless.

 

Naposledy zmenené utorok, 14 február 2017 17:18


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.