pondelok, 19 október 2015 12:41

Cena pri výbere kozmetiky u Sloveniek nerozhoduje

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Cena pri výbere kozmetiky u Sloveniek nerozhoduje foto: freeimages.com

Možno vás prekvapí, že cena je pre nás až treťoradá. Ako dôležitú ju uvádzalo len 69 percent slovenských žien. Nákup kozmetiky u Maďariek či Poliek sa oproti tomu nášmu výrazne líši, pretože tam pozerajú v prvom rade na cenu výrobkov. O tom, či kozmetika napokon skončí v nákupnom košíku alebo nie, rozhodne cena až u 83 percent Maďariek a 80 percent Poliek.

 

Zaujímame sa o kvalitu
Na rozdiel od Maďariek a Poliek je pre nás rozhodujúci výsledok po použití kozmetického prípravku. Aj preto uviedlo až 85 percent Sloveniek, že sa pri nákupe riadia ich účinkami. Zaujímame sa tiež o zloženie kozmetiky, ktorú si plánujeme kúpiť. Nemáme preto problém obetovať čas, postáť si pri regáli s kozmetikou a prečítať si, čo všetko daný produkt obsahuje. Robí tak takmer 90 percent z nás.

Chceme si byť totiž isté, že kozmetika, ktorú budeme v najbližšom období používať, neobsahuje žiadne problematické zložky. „Kozmetické prípravky by mali v prvom rade zachovávať neutrálne pH pokožky. Vďaka tomu zostane pokožka prirodzene hydratovaná bez zbytočného vysušovania. Najvhodnejšie je používať kozmetické prípravky s prírodnými zložkami a s čo najnižším obsahom alumíniových solí, minerálnych olejov, silikónov, parabénov a farbív. Obzvlášť pri nákupe dezodorantov by sme mali preferovať tie, ktoré neobsahujú kontroverzné soli hliníka. Uzatvárajú totiž póry, čím síce pomáhajú potlačiť telesný pot, no pri dlhodobom používaní môžu spôsobovať alergie, zápaly potných žliaz či zmeny génov a proteínov v tele,“ radí s výberom kozmetiky MUDr. Jana Polakovičová z dermatologickej ambulancie Nemocnice Malacky.

Všetko sa začína už v sprche
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo obsahuje váš sprchový gél a aké účinky má na vašu pokožku? Štyri z piatich Sloveniek tak urobia už pri jeho samotnom nákupe. Zaujímajú sa o to, či sprchový gél efektívne čistí, vyživuje a osviežuje pokožku, no zakladajú si aj na jeho príjemnej vôni. Menej z nás si však uvedomuje, že aj v prípade sprchového gélu je dôležité zloženie. Či tieto produkty neobsahujú žiadne problematické zložky, zaujíma len 62 percent Sloveniek. Rovnako ako sprchové gély, aj dezodoranty používame denne, niekedy dokonca viackrát za deň. Preto by nás aj pri kúpe dezodorantu malo zaujímať, čo obsahujú. Realita je však iná. Viac ako 80 percent žien si zakladá na tom, či dezodorant efektívne reguluje telesný pach, má príjemnú vôňu a či nezanecháva škvrny na oblečení. Či daný dezodorant zamedzuje poteniu a aké je jeho zloženie je pre Slovenky podľa prieskumu až druhoradé.

 

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:57


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom