streda, 19 november 2014 22:12

Tapety rozžiaria váš interiér

Napísal(a) KIKA
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tapety rozžiaria váš interiér Foto: nábytok KIKA

Tapety v posledných rokoch zažívajú svoj ​​veľký návrat. A nie je sa ani čomu diviť, pretože tapety sú ideálnym spôsobom ako svoj byt zútulniť, trochu ho rozžiariť a obyčajnú izbu premeniť v luxusný priestor.

Tapety sú v skutku obľúbeným štýlovým doplnkom, ktorý jednoducho dokáže rozžiariť interiér a prebudiť ho k životu. Stačí sa iba rozhodnúť, do akých farieb chcete miestnosť ladiť. Pre detské izby sú ideálne farby prírody, asociujú pocit bezpečia a navodzujú dobrú náladu. Zelené tóny majú upokojujúci vplyv, pôsobí čisto a dajú sa dobre kombinovať. Veľmi populárne sú tiež pastelov farby, ktoré pôsobia ľahko a príjemne. Sú vhodné pre učenie, hranie aj psychicky náročnú činnosť.

Aký je medzi tapetami rozdiel

Súčasný výber tapiet zahŕňa nekonečné spektrum povrchových štruktúr a materiálov. "Dostanete tapety papierové, vinylové, vliesové, textilné, s kovovým efektom aj tapety z prírodných materiálov. Papierové tapety sú vhodné do každého interiéru, nehodia sa však do vlhkého prostredia a na steny, pri ktorých stavebný materiál pracuje, napríklad panelové murivo a novostavby. Vinylové tapety sú ideálne do všetkých typov interiéru, aj do vlhkého prostredia. Tieto tapety majú veľmi dobrú kryciu schopnosť. Vliesové tapety sa používajú na všetky podklady, napríklad aj stropy, všetky druhy vnútorných omietok, sadrokartón, betónové panely, podkladové tapety, drevotrieskové dosky a pod. Textilná tapeta skvele tepelne izoluje a pohlcuje hluk. Je tiež dobre obnoviteľná. Ak dôjde k poškodeniu, tak miesto stačí ľahko navlhčiť, opatrne zoškrabať a naniesť novú vrstvu. Tapety s kovových efektom sa vyrábajú z tenkej hliníkovej fólie. Medený alebo zlatý nádych tvorí lazúrovaný farebný povlak. Krásne sa vynímajú predovšetkým vo väčších miestnostiach." hovorí Veronika Tlustá, Product Manager Kika Nábytok

Niektoré typy tapiet:

Papierové tapety: Majú jednu obrovskú výhodu oproti iným a to je ich nízka cena. Ide o tapety z potlačeného, z razeného a mačkaného papiera. Čo sa týka kvality, najkvalitnejšie sú dvojvrstvové razené. Lepidlo sa nanáša na tapetu a je potrebné počkať pár minút kým materiál zvlhne. Po natretí lepidlom môže tapeta zmeniť svoj rozmer. Určite ich nepoužívajte do vlhkého prostredia a na praskajúce steny.

Vliesové tapety: Obľúbeným druhom sú vliesové tapety, ktoré sú na trhu relatívne nové, ale vďaka jednoduchému spracovaniu sa tešia stúpajúcej obľube. Ich veľkým plusom je ľahká manipulácia. Lepidlo sa totiž nanáša priamo na stenu a nie na tapetu, ako býva zvykom pri papierových tapetách. Vliesové tapety navyše dobre prepúšťajú vzduch a vodné pary, hodia sa preto aj do vyťažených priestorov.

Vinylové tapety: Odolnejšie sú vinylové tapety, ktoré sú oteruvzdorné a odolávajú aj vlhkému prostrediu. Uplatnenie si tak nájdu v kuchyni či v kúpeľni. S prehľadom ich môžete použiť aj na nerovné steny, jednou z vlastností sú skvelé krycie schopnosti. 

Textilné tapety: V obchodoch tiež narazíte na textilné tapety, ktoré vyzerajú naozaj veľmi luxusne. Patria k najstarším druhom nástennej dekorácie vôbec, a aj v dnešnej dobe potvrdili svoje miesto pri dekorácii priestoru. Na prednej aj zadnej strane má vinylový poťah, takže textília sa nedostáva do kontaktu s lepidlom. Tieto tapety sa lepia podobne ako vinylové tapety, ktoré tiež zachovávajú svoje rozmery.

Moderné tapety urobili v posledných rokoch naozaj veľký krok vpred. Práca s nimi je jednoduchšia a pri troche šikovnosti si s tapetovaním poradí aj začiatočník. Ak by sme sa pozreli na cenovú náročnosť týchto dizajnových kúskov, svoju „šálku kávy“ si dokáže nájsť asi každý. 

Naposledy zmenené utorok, 02 december 2014 15:34


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom