utorok, 15 apríl 2014 18:59

Záhradný nábytok vyberajte podľa kvality

Napísal(a) KIKA
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Záhradný nábytok vyberajte podľa kvality Foto: nábytok KIKA

V záhrade za príjemného počasia a hrejivého slniečka si môžete užiť tú pravú víkendovú pohodu. Už si len niekde pohodlne sadnúť a relaxovať. Aby bol váš oddych plnohodnotný, mali by ste si zaobstarať kvalitný záhradný nábytok.

Záhradný nábytok však bude pravdepodobne vystavený aj nepriaznivým poveternostným podmienkam, a preto hľadajte ozajstnú kvalitu. Základom je odolný materiál. Medzi takéto patria napríklad exotické dreviny. Kvalitný nábytok do záhradky sa však môže podobať aj tomu interiérovému s látkovými poťahmi. V takomto prípade dbajte o to, aby vám ich dážď neznehodnotil alebo celkom nezničil.

Ak chcete ohúriť návštevu troškou exotiky, siahnite po tropickom dreve Teak. Ide o drevinu zo stromov dorastajúcich do výšky 30 – 40 metrov, pochádzajúcej z monzúnových lesov juhovýchodnej Ázie. Vďaka vysokému obsahu kaučuku a teakového oleja je tento materiál extrémne odolný voči poveternostným podmienkam. Ak teda hľadáte symbiózu medzi kvalitou a dizajnovým spracovaním, nábytok z tropického Teaku je pre vás ako stvorený.

Okrem kvality a dizajnu záhradného nábytku sa dopyt zákazníkov zameriava aj na jednoduchú manipuláciu. „Pri výbere záhradného nábytku sa zákazníci riadia primárne tým, aký veľký majú priestor na záhrade alebo na balkóne a koľko ľudí tam chcú usadiť. Preto sa im predajcovia snažia vyjsť v ústrety tak, že majú k dispozícii ľahko manipulovateľný nábytok, ktorý je možné kedykoľvek zložiť alebo rozložiť,“ konštatuje Alena Trávničková, produktová manažérka Kika Nábytok.

Medzi najpredávanejšie a najpopulárnejšie druhy záhradného nábytku však stále patrí ratan. Nábytok z tohto materiálu je poprepletaný vláknami z polyetylénu, ktoré sú špeciálne vyvinuté na vonkajšie použitie. Tento druh vyhotovenia určite oceníte najmä na začiatku sezóny, kedy je počasie ešte stále vrtkavé.

Záhradný nábytok teda môžete využiť aj na balkóne či terasách. Pokiaľ vám však pobehujú v záhrade neposedné deti, určite ich potešíte parádnou hojdačkou. Výborným a praktickým doplnkom záhradného nábytku je aj slnečník. Pokiaľ nemáte v záhrade vyrastené stromy, ktoré vrhajú ochladzujúci tieň, v parných dňoch vás slnečník zahalí do príjemného chládku.

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 18:08


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.