štvrtok, 18 december 2014 20:52

Drobné doplnky zútulnia váš byt na nepoznanie

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Zariadiť byt s holými stenami môže byť hračka. Ale čo s takým, ktorý už všetko má, no stále mu čosi chýba. Stačí sa len porozhliadnuť po miestnostiach a spozorovať priestor, ktorý potrebuje zmenu. Tá je súčasťou každého z nás, tak prečo si ju nevtiahnuť aj do bytu.

Pri zveľaďovaní interiéru sa skúste zamerať na jednotlivé časti bytu alebo domu postupne. Každá miestnosť nadväzuje na druhú a podlieha určitým zásadám estetiky. No pokiaľ ste vyčerpali zásobu nápadov, inšpiráciu na zútulnenie bytu môžete načerpať napríklad u známych či jednoducho sa nechať viesť vlastným úsudkom.

Jedným z najnápaditejších podnetov pre výzdobu bytu je však príroda. V dobe panelákov a betónových stavieb sa symbióza s okolitou zeleňou a pestrofarebnosťou stáva už vyžadovaným pravidlom. Azda najvhodnejšie obdobie na malú interiérovú revolúciu býva začiatok roka – na jar. Toto obdobie je plné farebných odtieňov prebúdzajúcej sa prírody, ktorá dokáže inšpirovať nejedného nadšenca pre zútulnenie bytu.

Zveľaďovať byt by sme teda mali postupne. Skúsme sa teraz zamerať na miestnosť, ktorú pri vchádzaní do bytu vidíme ako prvú. Je ňou predsieň a práve v nej dokážete veľké zázraky s malými vecami. Okrem klasických bytových doplnkov akými sú skrinka na topánky či vešiaky, sem môžete dokonale zakomponovať prútené košíky na odkladanie, drobné vázičky či rohové kvetináče. Možno budete prekvapení ako bude pôsobiť na predsieňovom stole sklenená miska alebo dizajnový svietnik v pestrofarebných teplých odtieňoch, no za vyskúšanie nič nedáte.

Ďalšou miestnosťou, kam vedú nasledujúce kroky býva zväčša obývačka. Ak si zavoláte domov návštevu, základom je usadiť ju do pohodlnej sedačky, no pamätajte, že ich prvé pohľady zmerajú celú miestnosť. Preto ich skúste očariť rohovými lampami, dekoračnými steblami trávy v štýlovej váze pri stene skombinované so živými kvetmi v teplých jarných odtieňoch. Dávajte si pozor na pohodené časopisy a noviny, ktoré nebudú pôsobiť esteticky. Ich umiestnenie by nemalo byť ani pod stolom, ani na ňom, no  niekde, kde by neboli vidieť. Pre tento prípad je dobré si zaobstarať tašku alebo stojan na noviny. Nič nepokazíte ani dizajnovými miskami či vázami, ktoré doplníte umelými dekoráciami v podobe kvetov či prírodných jarných kamienkov. Jednoducho obývačka musí jarou spievať.

Hoci je kúpeľňa prevažne považovaná za miestnosť funkčného charakteru, aj tu by sme nemali zabúdať na doplnky. Väčšina z nich by však mala slúžiť na istú činnosť. „Esteticky môžu pôsobiť rohové regále pre sprchovú kozmetiku alebo kúpeľňové dosky na odkladanie hygienických potrieb pri umývadle. Novinkou pre zákazníkov môže byť lavica do kúpeľne s mäkkou sedacou výplňou alebo štýlové dávkovače mydla či držiaky na toaletný papier,“ vraví Jana Příkazská odborníčka na kúpeľne zo spoločnosti kika Nábytok.

Pokiaľ teda chcete, aby váš domov chytil druhý dych, skúste sa zamerať na drobnosti. Budete sa čudovať aké divy dokážu malé doplnky s vaším bytom. 

Naposledy zmenené sobota, 17 január 2015 22:57

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Krásna pokožka aj v tehotenstve

Krásna pokožka aj v tehotens…

Tehotenstvo pristane každej žene. Tá vnútorná radosť z očakávaného prírastku priam vyžaruje z jej tváre. Avšak starostlivosť...

Prev Next