pondelok, 22 december 2014 22:13

Detská izba pre bystrého študenta

Napísal(a) KIKA nábytok
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Detská izba pre bystrého študenta Foto: KIKA nábytok

Detská izba musí mať nápad a štýl. Súčasne by mala spĺňať praktické požiadavky, ako je dostatok úložného priestoru a správne umiestnenie písacieho stola. V prípade, že nemáme neobmedzené priestorové možnosti a nechceme príliš hlboko zasahovať do rozpočtu, je nutné zapojiť kreativitu. 

Ako na to? Využitím chytrého nábytku, ktorý premení aj malý kútik v trendy miesto pre štúdium i zábavu. Na začiatku by sme mali brať do úvahy možnú budúcu premenu izby. Je dobré kupovať nábytok, ktorý možno jednoducho kombinovať, skladať, dopĺňať a premiestňovať podľa aktuálnych potrieb a nálad študenta. Počas obdobia, ktoré deti budú u vás bývať, než sa osamostatnia, bude určite potrebné interiér detskej izby obmeniť aspoň raz. Jednotlivé prvky by mali byť dizajnové, ale hlavne funkčné. Ak máte rozpočet obmedzený, zvážte si, ktoré z nich bude výhodnejšie kúpiť drahšie, kvalitnejšie a v nestarnúcom dizajne, a ktoré naopak vzhľadom k veku dieťaťa budete obmieňať.

Dôležitým prvkom je výškovo nastaviteľný písací stôl, ku ktorému by sme mali zaobstarať funkčnú stoličku s nastaviteľným sedákom. Študent tak môže vďaka kvalitnému a pohodlnému nábytku pracovať neobmedzene dlho bez akýchkoľvek ťažkostí či bolestí chrbta. Úložný priestor, tu všetko vyrieši veľká skriňa s posuvnými dverami. Ak je to podľa vašej ratolesti „nuda“, je veľa iných možností, ako si ho vytvoriť. Jednou môžu byť sety boxov s dizajnovou potlačou, ktoré môže využiť aj ako netradičný konferenčný stolík.

K nemu sa tematicky hodí pohodlný taburet potiahnutý látkou rovnakého motívu, ktorý v menšom priestore nahradí kreslo či stoličku pre kamaráta a vnesie do interiéru svieži vietor. Alebo neorganizovane pohoďte sedací vak, ktorému sa určite potešíte aj vy. Priestor môžete rozžiariť použitím tapiet, ktoré dotvoria príjemnú atmosféru izby vhodnú na učenie, relaxáciu i spoločenský život. 

 

 

Naposledy zmenené sobota, 17 január 2015 22:55


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.