nedeľa, 02 jún 2013 21:13

Ako si vybrať odsávač pár /digestor

Napísal(a) Miele
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Poradíme vám, aký typ odsávača je pre vás vhodný Poradíme vám, aký typ odsávača je pre vás vhodný Foto: Miele

Pri varení a pečení vznikajú výpary, ktoré tvorí vodná para, pachy a tukové čiastočky. Ak sa vzduch z kuchyne neodsaje alebo nevyfiltruje, zostávajú v miestnosti a zaťažujú  nielen klímu, ale aj nábytok, steny či poťahy, pretože sa na nich usádza mastnota. Viete, ako vybrať správny digestor?

Pre efektívne vyčistenie vzduchu existujú tri možnosti: ťah vzduchu, ťah vzduchu s externým ventilátorom a cirkulačná prevádzka. Každý ponúka výhody i obmedzenia. Správna voľba závisí od mnohých faktorov.

Ťah vzduchu s externým ventilátorom – efektívne a zvlášť tiché riešenie
Prevádzka s ťahom vzduchu je možná aj v kombinácii s externým ventilátorom upevneným mimo odsávača pár, napríklad na vonkajšiu stenu alebo strechu. Vďaka externej montáži odvediete hluk na miesto, kde vás bude menej rušiť. Hlučnosť priamo v blízkosti odsávača sa zníži na minimum. Pre výraznú redukciu hluku odporúčame ťah dlhý cca päť až sedem metrov. Použitie externého ventilátora závisí od usporiadania vo vašej kuchyni, možností odťahových ciest a typu odsávača.

Cirkulačná prevádzka – jednoduchá a energeticky výhodná
Cirkulačné odsávače odsávajú výpary z varenia, pachové a tukové častice prefiltrujú cez systém rôznych filtrov. Vyčistený vzduch sa následne opäť vracia späť. Dochádza k cirkulácii vzduchu v uzavretej miestnosti. Odsávače nepotrebujú žiadne vedenie vzduchu a externé vývody. Vďaka tomu je montáž jednoduchšia a v mnohých prípadoch jediným možným riešením (napríklad panelové domy). Tento typ sa odporúča v kombinácii s elektrickou či indukčnou varnou doskou. Ak však vlastníte plynovú varnú dosku produkujúcu veľké množstvo tepla, mali by ste zvážiť odsávač s ťahom vzduchu.

Prevádzka s ťahom vzduchu – vysoko efektívna
Odsávače s ťahom vzduchu odsávajú výpary a pomocou tukových filtrov vyfiltrujú aj tukové častice. Vzduch sa cez odťahovú rúru presúva mimo kuchynský priestor. Z kuchyne sa zároveň dostanú aj pachy a prebytočná vlhkosť. Potrebný je vývod v stene alebo streche. Do miestnosti sa musí dostávať aj čerstvý vzduch, napríklad cez pootvorené okno. Odsávač pár s ťahom vzduchu sa odporúča najmä v kombinácii s plynovými varnými doskami a pri častom používaní grilu, fritézy alebo woku. Tieto prístroje produkujú výraznejšie teplo, mastnoty a pary, tie sa prostredníctvom odsávača s ťahom vzduchu odstránia najefektívnejšie.

ZDROJ: MIELE

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:51


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Masáž v tehotenstve netreba podceňovať

Masáž v tehotenstve netreba …

V priebehu tehotenstva majú masáže a intenzívna starostlivosť o pokožku priaznivý účinok na jej elasticitu. Predídete tak vzniku...

Prev Next