nedeľa, 12 máj 2013 22:19

Keď vás v kúpeľni omrzel obklad

Napísal(a) Het.sk
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Údržba maľovky je menej náročná, než kachličiek Údržba maľovky je menej náročná, než kachličiek www.het.sk

Nečudovali by sme sa, ak by sa po toľkých rokoch stali keramické obklady v kúpeľni pre vás klasikou, nudou a takpovediac sa vám zunovali. Ak rozmýšľate nad niečím originálnym, nezabúdajte, že okrem obkladačiek môže byt kúpeľňa takisto miestom kde môžete experimentovať s interiérovou farbou. 

Zabudnite na vyblednuté latexové nemocničné farby, dnešné moderné umývateľné nátery sú už niekde úplne inde, na nerozoznanie od tých čo máte v obývačke. Dostupné sú v lesklom alebo matnom variante, tak ako klasické interiérové farby. Zaujímavé je, že svojimi vlastnosťami sa vyrovnajú tradičným keramickým obkladom, na ktoré sme tak všetci zvyknutí.
Ak máte radi originalitu a aj vaša kúpeľňa má byť miesto, ktoré z času na čas zmeníte tak ako ostatné priestory v byte, skúste pouvažovať aj nad touto možnosťou.

Farby verzus obklady
Umývateľné farby dnes už plne nahradia funkciu klasických obkladačiek. Dokážu odolať náročným podmienkam, ktoré v kúpeľni panujú – vysoká vlhkosť a prudké zmeny teploty. Na tieto podmienky sú prispôsobené a vy sa nemusíte báť, že by sa vám po chvíli začali plesnivieť alebo nebodaj olupovať.

Pri zmenách máte voľnú ruku
Jednou z najväčších výhod použitia farieb v kúpeľni je možnosť ich meniť ako sa vám zachce. Pri keramických obkladačkách si tento luxus dovoliť predsa len nemôžete. Náročné to je nielen finančne, ale aj časovo. Pri umiestňovaní sanity, poličiek sa tak nemusíte báť náhodného prasknutia a vynecháte takisto nákup špeciálneho vrtáka do keramiky. Nábytok tak kvôli obkladom nemusí ostať fixne na jednom mieste.
Údržba je dokonca menej náročná, pretože vynechávate etapu čistenia škár, ktoré sú dobrým ťahákom na špinu rôzneho druhu. Stačí vám vlhká handra a trošku saponátu. Nemusíte sa báť, že náter zotriete, pretože umývateľné farby sú na jemné čistenie dobre pripravené.

Pár tipov na záver:
- skúste umývateľné farby sčasti skombinovať s keramickým obkladom
- pohrajte sa s viacerými odtieňmi
- zaujímavým osviežením môžu byť napríklad perforované tapety, na ktoré následne umývateľné farby aplikujete
- ak máte v panelovom byte ešte klasické umakartové jadro, tu vám môžu tieto farby veľmi dobre poslúžiť
- dobré miesto pre ich použitie je aj detská izba a miesta, ktoré sú detskou kreativitou „najohrozenejšie“

Pripravené v spolupráci s HET. www.het.sk

 Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom