štvrtok, 08 november 2012 21:59

Trendom tohtoročných Vianoc sú farebné dekorácie

Napísal(a) Hornbach
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Okrem tradičnej bielej budú veľkým hitom fialová, tyrkysová či ružová. Okrem tradičnej bielej budú veľkým hitom fialová, tyrkysová či ružová. sxc.hu

Najobľúbenejšie sviatky v roku sa rýchlo blížia, takže práve teraz je ten správny čas premýšľať, akú si vyberiete farbu sviatočného stola a iných dekorácií. Trendom tohtoročných Vianoc sú opäť výrazné farby.

Okrem tradičnej bielej budú veľkým hitom fialová, tyrkysová či ružová. V adventnom čase však nezdobíme vo sviatočnom štýle len domácnosti, vianočnú atmosféru môžeme vykúzliť aj v záhradách, na balkónoch či terasách. Hornbach vám poradí, aké dekorácie zvoliť, aby vyzerali vkusne, a na čo dať pozor pri ich výbere.

K Vianociam neodmysliteľne patrí výzdoba, ktorá v tomto čase pohody a pokoja prináša do našich domácností sviatočnú atmosféru. Vianočný stromček a adventný veniec sú už klasikou, okrem toho si ľudia zdobia svoje príbytky, záhrady či balkóny ďalšími predmetmi. „V tomto roku sú hlavným trendom vonkajšej i vnútornej výzdoby svetelné figúry a ďalšie objekty. Ide o snehuliakov, anjelikov, zvieratá, sane, ktoré sú doplnené bielymi LED žiarovkami – vhodnými do vonkajších priestorov. Na balkón alebo terasu odporúčame umiestniť girlandy s ozdobami, solárne postavičky či vianočný stromček. V miestnostiach by zas mali dominovať tradičné žiarivé či blikajúce hviezdy a svietniky," hovorí k vianočnej výzdobe Helena Ševčíková zo spoločnosti predávajúcej aj vianočnú výzdobu.

Svoj interiér si môžu ľudia tiež ozvláštniť netradičnými ozdobami, napríklad svetel-nými sklenenými guľami vo vázach, žiariacimi vetvami, stromčekmi či vencami v módnych odtieňoch fialovej, tyrkysovej a ružovej, ale aj v jednoduchej bielej farbe, ktorá sa hodí do každého domu či bytu. "Tohtoročným hitom sú aj dekorácie na batérie, ktoré sú vhodné na stôl aj na zavesenie na stenu. Ich nespornou výhodou je jednoduchá inštalácia, pretože nemusíme brať ohľad na umiestnenie zásuvky alebo premýšľať, ako zamaskovať prívodný kábel," vysvetľuje Helena Ševčíková.

Ani pri vianočnom osvetlení by sme nemali zabúdať na bezpečnosť
Aj keď sú svetielka a reťaze už tradičnou súčasťou Vianoc, opatrnosť sa vypláca. "Pri kúpe vianočnej reťaze by sa mal každý starostlivo pozrieť na jej označenie. Vyberajte iba certifikované výrobky, označené symbolom CE, na ktorých je uvedené, či ide o vnútorné alebo vonkajšie osvetlenie. Ďalej by nemali chýbať údaje o výrobcovi a dodávateľovi tohto produktu na slovenský trh, typ výrobku, dĺžka reťaze, príkon, napätie ani elektrická ochrana. Venujte tiež pozornosť označeniu krytia, tzv. IP. Na vonkajšie osvetlenie vyberajte krytie min. IP44, pre reťaze v interiéri min. IP20. Pri nákupe by si zákazníci mali dať pozor aj na to, kde výrobok kupujú. Určite ho nekupujte na trhoviskách a za podozrivo nízku cenu, mohlo by ísť o nekvalitný tovar," dodáva Helena Ševčíková.

Ak ste si z obchodu priniesli novú reťaz alebo chcete použiť tú, ktorú máte z minulého roka, poriadne ju prezrite. Kabeláž výrobku nesmie byť poškodená, žiarovky rozbité a z reťaze by nemali vytŕčať žiadne drôtiky. V prípade, že máte automatický prepínač farebných svetielok, zistite, či funguje správne. Ak sa rozsvietia iba niektoré žiarovky, mohlo by dôjsť k prehrievaniu. V prípade nutnosti vymeňte poškodené žiarovky. Pre vianočné svetelné reťaze sú najvhodnejšie LED žiarovky, nezahrievajú sa tak ľahko a preto je hrozba požiaru takmer nulová.

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:52


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.