štvrtok, 27 júl 2017 10:32

Skvelé tipy pre všetkých, ktorí veľa cestujú Doporučený

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
kikafe.com kikafe.com

Cestujete veľa? Ja som sa na dovolenku ešte nevydala, zvyčajne sa vyparím vo veľkom štýle až cez vianočné sviatky. Zakaždým, keď niekam idem, priveziem si foťák plný obrázkov.

Lenže problém je v tom, že aj keď z každej dovolenky alebo výletu priveziem stovky fotiek, len málokedy ich nechám nakoniec vyvolať. Pár obrázkov skončí na sociálnych sieťach, nejaké pošlem rodičom na e-mail, ale album ostáva prázdny a tak babičkám a tetám nemám čo ukázať. Tento rok som sa preto rozhodla prebrať desiatky priečinkov v počítači a vyhrabať z nich tie najkrajšie fotky, ktoré by som mohla zarámovať. A čuduj sa svete, bola ich hromada! Aj vďaka tomu som potom vymýšľala, kam s nimi, a tak som spísala 3 tipy, ako si nimi vyšperkovať byt. wink

1. Obohaťte fotografie spomienkovými predmetmi

Fotky na stenách sú klasikou, ale priznajme si to, ak máte pekný rámček a prázdnu stenu, spoločné portréty dokážu byť vkusným a príjemne nostalgickým doplnkom. Ja som si zaobstarala tento kolážový rám a nasekala som do neho hneď niekoľko spoločných fotiek s priateľom, ktoré mapujú roky, čo sme spolu strávili. Ak ozvláštnite obsah spomienkovým štvorlístkom, ktorý ste spolu našli na lúke alebo pamätnou vstupenkou z obľúbeného koncertu, spomienky na tieto chvíle ešte znásobíte.

kikafe.com


Výhodou multirámčekov je, že nemusíte vymýšľať ako fotky na stene rozmiestniť- väčšina ich je už vkusne usporiadaná a vyzerá zaujímavo.
Pokiaľ ale budete na stenu vešať fotky v jednotlivých rámčekoch, určite neurobíte chybu, keď sa budete držať symetrie. Vyberajte rámčeky napríklad z rôznych materiálov a rôznych veľkostí alebo ideálne s rovnako dlhou jednou stranou, aby potom na stene pôsobili opticky vyvážene. Môžete tiež zaexperimentovať a vyskladať si z fotiek alebo rámčekov nejaký zaujímavý tvar - napríklad srdiečko alebo kruh.
Na stenu môžete pripevniť aj obrázky bez rámčeka. Ale nemyslím tým lepiť ich na holú stenu lepiacou páskou ako plagáty za mojej mladosti. Peknú tematickú koláž si môžete vytvoriť na mape sveta v miestach, ktoré ste precestovali. Tento cestovateľský nápad si ja plním postupne - z každej cesty si vyrobím fotku Polaroidom. Pokiaľ na veľké dovolenky nezostávajú peniaze v prasiatku, môžete si vyrobiť mapku v menšom meradle: stačí kúpiť mapu našej republiky a pridávať si na ňu tie najzaujímavejšie fotky s priateľmi alebo rodinou. wink

2. Využite každý kút

kikafe.com

Ak máte radi originalitu, potom môžete svojimi fotkami skrášliť aj tak netradičné miesto, ako je roh izby. Takýto rámček si môžete pokojne pripraviť aj doma z tvrdšieho papiera. Do vertikálne koláže potom môžete dávať napríklad fotky svojich detí od narodenia až po pubertu, podľa ktorej bude potom jasne vidieť nielen to, ako rástlo do krásy, ale tiež do akej rástlo výšky.

Peknú koláž fotiek môžete docieliť ich umiestnením mimo steny a poličky. Pokiaľ si zaobstaráte stojan na fotky, môžete ho potom presúvať podľa potreby. Po každej výmene fotiek potom môžete stojan šupnúť do tej miestnosti, do ktorej sa budú viac hodiť - fotky detí do detskej izby, fotky zo svadby do spálne, fotky z dovolenky do obývačky alebo motivačné fotky vašej štíhlej vyšportovanej postavy spred 10 rokov do miestnosti so stacionárnym bicyklom. Aspoň konečne prestane slúžiť ako vešiak. smile

kikafe.com

3. Šnúrka sa zmestí všade

Ak sa aj vám páčia hipsterské fotky na šnúrke, verte, že za tým nie je žiadna veda. Nepotrebujete k tomu nič, než pár štipcov, dva klinčeky a lanko. Využiť pritom môžete aj starý rám z obrazu alebo pekný fotorám, v ktorom vám chýba sklo. Do rámu natiahnete šnúrku a jednoducho štipcami upevníte fotku. smileObrázky na šnúrke môžete viesť na stene v jednej alebo aj viacerých rovinách - napríklad nad pohovkou alebo nad jedálenským stolom. Ja som naposledy pripevnila fotky na rám dverí, ale zakaždým, keď okolo prejdeme alebo keď je prievan, končia na zemi... Vymyslela som teda plán, že ich presuniem nad posteľ, kde mi spomienky na dovolenku budú robiť príjemnú spoločnosť na dlhé večery.

kikafe.com
A kam doma umiestňujete svoje fotky vy? Podeľte sa o svoje nápady.
Viac inšpirácie nájdete na www.kika.sk

Autor: kika Nábytok Foto: kikafé

Naposledy zmenené štvrtok, 17 august 2017 11:05


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next