Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 06 apríl 2017 13:07

Veľkonočné sviatky si zaslúžia krásne jarné dekorácie

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Veľkonočné sviatky si zaslúžia krásne jarné dekorácie Foto: kika.com/sk

Veľkonočné sviatky sú sviatkami jari a tak si zaslúžia krásne jarné dekorácie. Položte na stôl vázu plnú kvetov a vyzdobte interiér veľkonočnými dekoráciami v krásnych jarných farbách. Farebné vajíčka, vtáčiky, srdiečka alebo kuriatka zaiste zdvihnú náladu vám aj vašim návštevám. 

Umocniť zážitok z jedla vie aj správne vybraná jedálenská súprava. Hovorí sa, že jedálenská súprava dokáže vdýchnuť jedálni dušu. Ak sa vám príliš nepáči klasický biely okrúhly tanier, nevadí. Na výber je široká paleta iných (aj atypických) tvarov, farieb či vzorov, s ktorými si môžete doladiť jedinečný dizajn vašej kuchyne aj bytu.

Za bežný podklad pod taniere a príbory je považovaný obrus. Obrus ​​by mal presahovať okraj stola o 20 až 30 cm.

Zaujímavé varianty v dekorovaní získate vrstvením jednotlivých obrusov. Stačí jeden spodný obrus z pevnejšej nevzorovanej látky, na ktorý kladieme ďalšie obrusy rôznych tvarov i rozmerov.

Stôl nám spestrí drevená doska na krájanie, slamenica, mlynček na soľ či bylinka.

Sviečky sú taktiež vítaným prvkom stolovania. Dokážu "zahriať" a zútulniť celkovú atmosféru. Prednosť majú silnejšie sviečky. Môžete ich dať najprv na pár hodín do chladničky, potom budú horieť pomalšie.

Dnes nakúpite už aj online v eshope na www.kika.sk