piatok, 31 marec 2017 09:29

Vpustite jar do svojej kuchyne

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Vpustite jar do svojej kuchyne Foto: kika.com/sk

Neviete sa už dočkať rozkvitnutých záhonov, poletujúcich motýľov či štebotajúcich vtáčikov? Nalaďte sa na jarný mód a privolajte si jar sami!

Hravé pastelky

Rovnako ako šaty robia človeka, farby robia jar. Pastelové odtiene žltej, zelenej, modrej alebo lososovej vašu kuchyňu príjemne rozžiaria a prehrejú. Zároveň pôsobia decentne, ulahodia oku a ladí k nim biely aj tmavo sfarbený nábytok. Pastelkám pristane aj lesk, takže krásne vyniknú nielen na textíliách, ale aj na keramike, porceláne alebo drevenom povrchu.

 

Volanie prírody

Motívy kvetín, vtáčikov či motýľov sú symbolom jari a počas tohto obdobia k našim domácnostiam neodmysliteľne patria. Kuchyňu zútulnia a rozveselia napríklad obrusy s kvetinovou potlačou či rôzne dekoratívne kuchynské doplnky. Sviežo pôsobia vázičky s čerstvými snežienkami alebo narcisy a počas Veľkej noci rozhodne nesmie chýbať ani veľká váza s vŕbovými jahňadami.  V kika si môžete vyberať z motýlích či kvetinových vzorov.

Na čo si dávať pozor

Menej je niekedy viac. To platí aj v tomto prípade. S farebnosťou to netreba preháňať, pokojne postačí aj jeden odtieň, ktorý vám navodí tú správnu jarnú atmosféru. Motívy plné farieb kombinujte s neutrálnymi farbami a materiálmi. Skvelým tlmičom do očí bijúcej farebnosti je práve drevo.

Privítajte jar aj vo vašej kuchyni!

www.kika.sk

 

Naposledy zmenené piatok, 31 marec 2017 09:42


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť cukry do detského jedálnička

Ako zaradiť cukry do detskéh…

Každý dôležitý životný míľnik vášho dieťatka vyvoláva mnohé otázky. Odpovede hľadáte u svojej mamy, skúsenejších mamičiek...

Prev Next