pondelok, 21 november 2016 11:33

Vianoce s nádychom zimnej rozprávky

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Vianoce s nádychom zimnej rozprávky foto: Kika.com/sk

Zima už definitívne zaúradovala, prichádzajú sviatky pokoja, mieru a rodinnej pohody. Nastáva čas Vianoc. A to je ideálna príležitosť na zmenu či skrášlenie vášho domova. Veď predsa nejde len o vôňu čerstvo upečených medovníkov, adventný veniec, imelo či tradičný stromček. Dôležitú úlohu hrá aj celková výzdoba. 

Zútulnite si vaše bývanie! Vytvoríte príjemnú atmosféru a zároveň prilákate do domova i vašej duše tú pravú sviatočnú náladu. Nechajte sa inšpirovať vianočnými trendami vo farbách vareného vína, ľadovej bielej, honosnej zlatej a bielo-striebornej s ružovými odleskami v obchodných domoch kika.

Akú farbu zvoliť?
Predtým, než sa do sviatočnej výzdoby pustíte, vyberte si farebný tón, do ktorého budete vianočné dekorácie ladiť. Štýly a farby príliš nemiešajte, snažte sa ich skôr zladiť s celkovým interiérom. Medzi favoritov patria odtiene šedej,  či teplé tóny vanilky a medu. Voľte dekorácie  z jednoduchých a hladkých materiálov, napríklad zo svetlého dreva, skla či keramiky, odvážnejší môžu zamieriť aj na kožušinu. Na svietnikoch, stuhách, lampášoch, závesných aj stojacích dekoráciách sa tento rok objavujú motívy kvetov a listov pripomínajúce leto, slnečné lúče a vôňu kvetinových záhrad, dodávajúce závan elegancie. Tohtoročné trendy však uspokoja aj milovníkov zimnej klasiky. Inšpiráciu nájdu pri pohľade na zasneženú zimnú záhradu alebo bájnu rozprávkovú krajinu. V tomto vianočnom ladení stoja v popredí najmä farby strieborná a čisto biela, evokujúce farby zimy, snehu, ľadu, kryštálov zmrznutej vody či snehových vločiek. Dekorácie v týchto prevedeniach dokážu svojimi trblietavými odleskami skrášliť vianočný stromček i okná domu. Striebornú farbu tiež môžete doplniť o jemnejšie pastelové farby - mätovú či pistáciovú. Kto má rád originalitu, vsadí na fialovú. Dizajnéri sa pre ňu rozhodli, pretože patrí k adventu, pôstnemu obdobiu a rozjímaniu.

Pravá vianočná atmosféra
Medzi vďačné a stále obľúbené dekorácie patria sviečky. Môžete ich umiestniť na ľubovoľné miesto, všade vykúzlia tú pravú sviatočnú atmosféru. Pridať skúste aj sušené ovocie, napríklad plátky pomarančov či zväzky škorice. Pri výzdobe sa však nemusíte obmedzovať len na interiér. V oknách sa vedia krásne vynímať lampášiky alebo svetielka. Tie môžete umiestniť aj na stromy v záhrade. Okná skrášlite farbami na sklo alebo ich polepte snehovými vločkami a hviezdičkami. Na parapete okrem sviečok vyniknú aj malí anjelici. Môžu byť z dreva, skla či keramiky. Nakoniec nezostáva už nič iné, len užiť si tú pravú vianočnú atmosféru v kruhu svojich najbližších pri spoločnom sledovaní rozprávok, popíjaní vianočného punču a darovaní krásne zabalených darčekov.

Užite si tie pravé žiarivé Vianoce aj vy! Nechajte sa inšpirovať v obchodných domoch KIKA a na www.kika.sk

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:49


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.