streda, 16 november 2016 11:11

Vianočné stolovanie

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Vo väčšine domácností sa jedálenský stôl slávnostne prestiera len párkrát do roka. Okrem rodinných osláv si dávame najviac záležať na vianočnom prestieraní. Každé stolovanie vytvára jedinečnú príležitosť pripraviť pre našich blízkych niečo výnimočné. Pripravte štedré stolovanie podľa tohtoročných trendov a vychutnajte si chvíle s rodinou počas najkrajších sviatkov v roku. 

Aké trendy prináša rok 2016? Paradoxne, nie je to nič nové... Najtrendovejším sa tohto roku stal vintage štýl v kombinácii s prírodnými materiálmi. Dôraz je kladený na retro dizajn, dekorácie v zemitých tónoch s nádychom patiny či netradičné predmety ako staré hračky či drobné úžitkové predmety z minulosti, ktoré možno využiť práve ako dekorácie. Farby tohtoročnej vianočnej sezóny budú lahodiť všetkým, ktorí nemajú v obľube výrazné krikľavé tóny ako žiarivo modrá, ohnivo oranžová či sýto ružová. Farby Vianoc 2016 sa nesú v neutrálnych odtieňoch prírodnej hnedej, jemnej staroružovej, slávnostnej bordovej či luxusnej tmavomodrej.

Z prírodného štýlu sa tešia obľube najmä drevené dekorácie v podobe stojanov na servítky či netradičných menoviek, ktoré sa dajú využiť ako príťažlivý doplnok na slávnostnom stole. Nič nepokazíte ani šiškami či prestieraním pod taniere z vrecoviny.
Trend s motívom zvieratiek pokračuje aj tento rok. Soby, jelene, medvede, líšky, ale aj sovy na hodvábnych obrúskoch a servítkach dodajú tú správnu rozprávkovú atmosféru každému stolu.
Tí, ktorým vyhovuje overená klasika a neradi experimentujú, môžu siahnuť po tradičných vianočných farbách ako sú červená, zelená, zlatá a biela. Základom je obrus, ktorý slúži ako podklad, ostatné dekorácie vyniknú už samé. Aranžmány sa dajú vyčarovať aj z ovocia, ktoré krásne prevonia celú miestnosť. Žiarivé svetlo sviečok v svietnikoch rôzneho druhu, konáriky s arómou ihličia i štýlové misy plné tradičných špecialít dodajú slávnostnému stolu toho správneho ducha Vianoc. Bodkou na záver môžu byť trblietavé flitre rôznych tvarov rozsypané po stole. Pozor však dajte na najmenších, ktorí s obľubou konzumujú všetko, čo vidia na stole :-)

Výber dekorácií je dnes naozaj široký. Hoci sa trendy menia každý rok a všetci chceme mať doma moderné Vianoce, netreba sa držať nových trendov zubami-nechtami. Treba myslieť aj na to, aby sa vybraný trend hodil do domácnosti a vianočné prestieranie tvorilo súlad so štýlom, v akom máte zariadený váš interiér. A samozrejme, nezabudnite myslieť na to, že vianočná výzdoba je tu pre radosť vás a vašej rodiny. A preto si Vianoce spravte také, aby sa páčili hlavne vám.
Nechajte sa inšpirovať v obchodných domoch KIKA a na www.kika.sk

Naposledy zmenené streda, 14 december 2016 18:08


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next