pondelok, 14 november 2016 12:42

Tretina ľudí sa na noc nezamkýna!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tretina ľudí sa na noc nezamkýna! foto: Pexels.com a FAB

Je to pozvánka pre zlodejov, varujú odborníci! Zamknúť sa na noc by malo byť podľa odborníkov samozrejmosťou. Napriek tomu, podľa prieskumu realizovaného pre značku FAB, necháva odomknuté dvere takmer tretina respondentov. Chybne sa domnievajú, že stačí nechať kľúč vložený v zámku. Zlodeji však nezamknutý zámok prekonajú raz-dva. 

A neváhajú kradnúť ani vo chvíli, kedy majiteľ domu, či bytu, spokojne spí. Ako sa teda pred zlodejmi brániť? Okrem kvalitného zabezpečenia stačí jednoduchá vec. „Skôr ako idete spať, dvakrát otočte kľúčom v zámke. V kombinácii s kvalitnou cylindrickou vložkou zlodeji prakticky nemajú šancu,“ radí bezpečnostný odborník značky FAB Daniel Gregor.

Vezmú iba drobnosti, ale vrátia sa
Množia sa tiež prípady, kedy zlodeji v noci vniknú do nezamknutého bytu, vezmú si iba kľúče a možno pár drobností. Na druhý deň, keď sú všetci preč, si jednoducho odomknú dvere a majú dosť času odviezť všetko, čo chcú. „Vždy, za každých okolností, svoje dvere zamkýnajte na dva západym, alebo pomocou prídavnej zámky. Zamykajte aj vtedy, keď ste práve doma, najmä cez noc. Zamedzíte tým nenápadnému vlámaniu,“ hovorí Daniel Gregor.

Ženy zamkýnajú častejšie ako muži
Prieskum sa zameral tiež na jednotlivé pohlavia. A zistil, že mužom robí zamkýnanie väčšie problémy. Dvere nezamyká až 119 z 350 mužov, čo je viac ako jedna tretina. Ženy sú v tomto dôslednejšie, na noc zamknú tri štvrtiny z nich.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom