utorok, 25 október 2016 16:54

Dyson: najnovšia generácia vysávačov s vysokým výkonom

Napísal(a) Pajdčivoá
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Každý vysavač používá k vytvoreniu sací motor, ale nie všetky motory sú rovnaké. Niektoré akumulátorové vysavače používajú malé motory, ktoré možu byť slabé, zatiaľ čo iné spoliehajú na ťažké motory, vyžadujúce kompromisy v ergonómií vysávačov. Vďaka digitálnemu motoru Dyson V8, ktorý je kompaktný, ale poskytuje až 110 000 ot./min., sa može akumulátorový vysávač Dyson V8 pýšiť trvale vysokým sacím výkonom bez poklesu, a přitom váži iba 2,6 kg. 

„Strávili sme viac než 10 rokov a investovali cez 250 miliónov libier do vývoja našich malých, ale výkonných digitálnych motorov. Náš motor najnovšej generácie je srdcom akumulátorových vysávačov Dyson V8, ktorý je výsledkom 18 mesačného výskumu a vývoja a 500 000 hodín testovania. Tento motor umožňuje akumulátorovému vysávaču Dyson V8 byť výkonným a všestranným a zmeniť spôsob, akým ľudia upratujú svoj domov,“ hovorí James Dyson.

Akumulátorový vysávač Dyson V8 neslúži iba k vysávaniu podlahy, ale rýchlo sa dokáže premeniť z tyčového vysávača pre upratovanie podlahy na ručný vysávač pre upratovanie v ľubovoľnej výške. Na základne desaťročnej skúsenosti s vývojom a výrobou motorov a bezkáblových technológií poskytuje Dyson V8 v porovnaní so svojimi predchodcami niekoľko kľúčových vylepšení. Medzi ne patrí mimo iné taktiež predĺženie prevádzkovej doby, hygienické vysypanie odpadkovej nádoby, a ešte vyšší sací výkon a nižšiu hlučnosť.


Vždy pripravený k akcii

Vysávače Dyson V8 nemajú žiaden kábel. Takže nie je potreba nič rozmotávať, zapájať do zásuvky, ťahať za sebou a byť obmedzený v dosahu. Pre ukladanie je vybavený nabíjacím úchytom na stenu odkiaľ ho môžete kedykoľvek vziať a začať používať ihneď. Vysáva koberce aj hladké podlahy. Silné sanie, ktoré vytvára digitálny motor Dyson V8, doplňuje technológia podlahových hubíc Dyson. Podlahová hubica s priamym pohonom odstraňuje zašľapané nečistoty i chlpy po domácich miláčikoch z kobercov, zatiaľ čo rotačný valec pokrytý mäkkou tkaninou odstraňuje súčasne veľké nečistoty aj jemný prach z hladkých podláh.

Váži iba 2,6 kg

Kľúčové komponenty ako motor a batérie sú vo vnútri akumulátorových Dyson vysávačov umiestnený v blízkosti madla. Tým sa posúva ťažisko tak, aby bol koniec vysávača, ktorým sa vysáva omnoho ľahší a dalo sa s ním ľahko manipulovať. Či už vysávate dole na podlahe, alebo vysoko nad hlavou.

Hygienické vyprázdňovanie odpadkovej nádoby

Akumulátorový výsávač Dyson V8 je vybavený novým vyprázdňovacím mechanizmom. Ako je nádoba postupne vyprázdňovaná, stiera lím nečistoty zo sitka z cyklóny. To umožňuje užívateľovi hygienicky odstrániť zachytený prach a nečistoty jediným úkonom, bez nutnosti dotknúť sa nečistôt.

 

Technológie a vývoj

V roku 2016 vyrobí Dyson 8,8 miliónov digitálních motorov – to je približne každých 3,5 sekundy jeden motor. Pre asambláž digitálnych motorov Dyson sa používa 376 robotov, pretože ani tá najšikovnejšia ľudská ruka nie je dostatočné presná. Najmenšia výrobná tolerancia je +/- 3 mikrometra, čo je približne štvrtina hrúbky ľudského vlasu. Dyson je globálna technologická spoločnosť. Transformuje každú kategóriu do ktorej vstúpi ikonickými zmenami, ktoré pracujú a vyzerajú veľmi odlišne. Verí v lepšie nápady a v lepšiu technológiu, ktorá rieši problémy, ktoré ostatní často ignorujú.

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:49


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom