štvrtok, 21 apríl 2016 13:49

Päť tipov, ako neprísť o bicykel

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Päť tipov, ako neprísť o bicykel foto: freeimages.com

Zlodeji ukradnú každoročne bicykle za stotisíce eur. Situácia sa zhoršuje vždy s príchodom jari a v lete, kedy ľudia využívajú bicykle najčastejšie. Lenže ich aj nechávajú bez dozoru, alebo nedostatočne zabezpečené. Ako predísť krádeži bicykla? Tu je niekoľko rád, ktoré je potrebné dodržať, aby vám váš bicykel patril aj naďalej. 

1, Kvalitná zámka je základ
Zamykať si bicykel by malo byť samozrejmé. Napriek tomu s tým má veľa cyklistov problém. Podľa nich je zámok ťažký, nikam sa na bicykel nezmestí, prekáža. „Potom je ale potrebné si uvedomiť, že kilogram naviac v podobe zámku môže zachrániť bicykel napríklad za stovky eur,“ hovorí Daniel Gregor, bezpečnostný expert spoločnosti ASSA ABLOY, ktorá vyrába aj cyklozámky.

2, Zamknúť nestačí, je potrebné zamknúť správne
Priznajme si, že slovenské mestá stále nie sú veľmi priateľské k cyklistom. Správne by ste mali bicykel zamknúť k pevnému stojanu, ale tých veľa nie je a tak musíte improvizovať. Keď už nič také nenájdete, zamykajte bicykel aspoň cez rám, alebo cez vidlicu. Aj tak ale hrozí, že zlodej bicykel jednoducho zoberie a odnesie. Zlý príklad je napríklad zamknúť len predné koleso – zlodej ho „vycvakne“ z úchytov a kľudne odíde aj bez neho.

3, Zamykať aj keď bicykel opustíte len na chvíľku
Idete len kúpiť pečivo do obchodu? Aj tak bicykel poriadne zamknite. Argumentom nie je ani to, že na bicykel stále vidíte. Kým sa dostanete cez pokladne, zlodej môže byť už ďaleko.

4, Na noc bicykel skryte pred očami zlodejov
V noci by bicykel rozhodne nemal byť niekde na očiach. Pokiaľ vám na ňom záleží, skryte ho do domu. „Ani tam ale nezabudnite bicykel zamknúť a opäť najlepšie k niečomu pevnému,“ radí Gregor. Pokiaľ použijete zámok s dostatočne dlhým lankom, môžete zamknúť aj ďalšie predmety, alebo viac bicyklov naraz.

5, Nechajte si bicykel označiť GPS lokalizátorom, alebo mikročipom
Pokiaľ vám na bicykli naozaj záleží, investujte do niektorých ďalších spôsobov ochrany. Bicykel je možné zabezpečiť GPS lokalizátorom, vďaka ktorému potom okamžite nájdete jeho polohu. Na bicykel sa tiež dajú rozmiestniť mikročipy. Zlodej nič nezbadá, ale bicykel je potom jednoznačne možné identifikovať pri ďalšom predaji.

 

Viac informácií na www.fabsk.sk

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:50


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Masáž v tehotenstve netreba podceňovať

Masáž v tehotenstve netreba …

V priebehu tehotenstva majú masáže a intenzívna starostlivosť o pokožku priaznivý účinok na jej elasticitu. Predídete tak vzniku...

Prev Next