štvrtok, 21 máj 2015 16:35

Venujte bielizni čo najmenej času Doporučený

Napísal(a) Lge.sk
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: freeimages.com Foto: freeimages.com

Než sa dostane špinavá bielizeň z koša voňavá do skrine, zaberie to niekoľko hodín. Ak navyše nemáte dostatočné priestory pre sušenie, nepríjemný pach vlhkosti prestúpi celý byt. Ideálnym riešením je vybrať si práčku a sušičku, ktoré vám znateľne uľahčia tento nikdy nekončiaci kolobeh starostlivosti o oblečenie.

Ak máte možnosť, uľahčite si prácu už pri ukladaní špinavého oblečenia do koša. Jeden kôš na bielu, druhý na farebnú bielizeň. Následne vás potom čaká už len selekcia podľa materiálu. Bavlna, vlna, hodváb aj uteráky potrebujú rozdielnu teplotu. Farby sa navyše rady „zapierajú“, čomu zabránite voľbou vhodného pracieho prostriedku. Bielizeň perte vždy samostatne, pretože sa ľahko zafarbí či zošedne. S čiernym môžete prať prakticky čokoľvek tmavého.

Wellness pre vaše oblečenie

Jeden prací cyklus pre bavlnu trvá zvyčajne 1,5 až dve hodiny. Ak chcete ušetriť nielen čas, ale aj vynaloženú energiu a peniaze, kúpte si práčku s väčšou kapacitou. Kapacita 10 kg je praktická hlavne pre veľké rodiny, ktoré potrebujú prať takmer denne. Niektoré nové modely si s dĺžkou prania poradia už za 59 minút. Ušetríte až 15% elektrickej energie a 30 litrov vody.

Suchá bielizeň bez sušiaku

Akonáhle máte bielizeň perfektne čistú a voňajúcu sviežosťou, nemusíte sa trápiť zdĺhavým vešaním, zvesovaním a žehlením. So sušičkou bielizne šetríte okrem vášho času predovšetkým samotnú bielizeň. Pri teplote 55 stupňov sa vyrovnajú záhyby a výrazne zníži pravdepodobnosť zrazenia chúlostivých kúskov z vášho šatníka. To samozrejme uľahčí aj následné žehlenie, ak bude vôbec potrebné.  Venujte svoj čas rodine, nie špinavej bielizni!

Zdroj: Lge.sk

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:50


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.