streda, 09 september 2015 11:36

Oáza pokoja priamo vo vašej kúpeľni!

Napísal(a) kika
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
foto: Nábytok KIKA foto: Nábytok KIKA

Skúste si spomenúť, kedy ste si naposledy dopriali a v pokoji vychutnali voňavý kúpeľ so sviečkami, vonnými olejmi a pohárikom vína? Je to smutné, ale realita je väčšinou taká, že kúpeľňa väčšiny z nás sa príliš nepodobá miestu, kde by sme mohli príjemne vychutnávať chvíľky relaxácie.

Skôr býva zariadená účelne  - sprcha alebo vaňa, umývadlo, pračka a nejaká tá skrinka. Chýba vám oáza pokoja a pohody, ktorú by vaša kúpeľňa mohla a mala mať? Vytvorte si ju vďaka kika!

Prvým kritériom pre výber vhodného nábytku by mala byť veľkosť miestnosti. Do kúpeľne v panelovom dome sa často nevojde viac ako kôš na bielizeň a skrinka s umývadlom. Malý priestor nemôžeme zastavať nábytkom a nevhodnými doplnkami. Dôležitá je vzdušnosť. Robustný nábytok a hlboké skrinky kúpeľňu „zabetónujú“. Pokiaľ máte k dispozícii väčší priestor, môžete popustiť uzdu svojej fantázii.

Vo veľkej kúpeľni si môžete dopriať komfort dvojitého umývadla a úložný priestor pod umývadlom vymeniť za bočné skrinky v rôznych veľkostiach. Sortiment kika je široký, ponúka kúpeľňový nábytok ako menších rozmerov pre malé priestory, tak i kvalitný nábytok do väčších reprezentatívnych kúpeľní.

Aký materiál zvoliť pre kúpeľňový nábytok?

Predstavte si krásnu kúpeľňu, vytvorenú podľa vašich prianí a predstáv. Dnešná ponuka kúpeľňového nábytku je naozaj široká, od retro štýlu, cez klasický až po moderný štýl jednoduchých línií. Dôležitú rolu zohráva materiál, z ktorého je nábytok vyrobený, a to najmä kvôli vlhkosti a vode, s ktorou prichádza do kontaktu. Nevhodný materiál sa môže pri kontakte s vodou začať chovať tak, ako by sme si určite nepriali – môže sa lepiť či hrdzavieť.

Korpusy skríň sú najčastejšie vyrobené z drevotrieskovej laminátovej dosky, predné diely sú buď z dosky MDF, ktorá je ďalej upravovaná lakovaním či dyhovaním, alebo sú sklenené či vo vysokom lesku. Ďalší materiál, ktorého sa v kúpeľni nemusíme báť, je sklo v kombinácii s drevotrieskou alebo umelým kameňom. Po špeciálnej povrchovej úprave proti vlhkosti je okrem masívu do kúpeľne vhodný taktiež ratan alebo iné exotické dreviny.

Dôležitú funkciu má v kúpeľni osvetlenie. Potrebujeme ako priame svetlo, ktoré nám pomôže napríklad dobre si oholiť tvár, namaľovať sa, tak i nepriame svetlo, ktoré neoslňuje a slúži k relaxácii. Riešením je viac zdrojov. Obľúbené sú malé LED svietidlá, ktoré výborne osvetlia problematické miesta a dajú sa zabudovať i do samotného nábytku, takže príjemne podsvietia napríklad poličku. 

Navštívte obchodné domy kika nechajte si našimi odborníkmi ukázať možnosti ako si zariadiť vašu kúpeľňu snov.                                                

Naposledy zmenené piatok, 29 júl 2016 14:43


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom