utorok, 10 január 2017 20:35

Ako si kto ustelie, tak si aj ľahne!

Napísal(a) KIKA nábytok
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: nábytok KIKA Foto: nábytok KIKA

Tretinu života prespíme. To nie je práve zanedbateľná doba, a preto je potrebné si ju vychutnať a nenechať sa v pokojnom spánku ničím rušiť! Základom je kvalitný matrac. Existuje mnoho rôznych variant, ktoré budú ako ušité na mieru každému – či už radšej preferujete tvrdšie matrace, alebo naopak radi zaľahnete do mäkkého.  Ako teda vybrať ten správny?

Obchodné domy kika disponujú jedným z najväčších matracových štúdií s viac ako 40 modelmi od slovenských, českých i európskych výrobcov. Ten svoj vysnený si  tu tak nájde skutočne každý z vás.

Vaše požiadavky = matrace na mieru

Väčšinu matracov si môžete objednať v rôznych tuhostiach i v atypických rozmeroch na základe aj tých najnáročnejších požiadaviek. Či už si prajete partnerský matrac alebo ste na niečo alergickí, vyškolení predajcovia dokážu zhodnotiť vaše potreby a odporučia ten najvhodnejší model matraca i roštu. Dôležité taktiež je, aby ste si matrac ešte pred kúpou poriadne vyskúšali  a zistili, či vám vybratý typ naozaj plne vyhovuje.

Vydrží matrac alebo rošt navždy?  

Odporúčaná maximálna životnosť matraca je 7 rokov, u roštov platí podobná doba. Rošty však bývajú často zabudnuté, i keď sú pre kvalitný spánok rovnako nevyhnutné. Pre lepšiu funkciu matraca je ideálne vybrať lamelový rošt s 28 pružnými lamelami. Veľmi obľúbený je napríklad model Laura. Okrem základnej pevnej verzie disponuje mnohými variantmi – s polohovaním hlavy alebo nôh, bočným otvorom pre úložný priestor alebo vo variante s elektrickým motorom.

Kvalitný spánok pre všetkých

Okrem klasických matracov disponujú obchodné domy kika taktiež sortimentom  pre seniorov alebo pre osoby s obmedzeným pohybovým aparátom. Matrace Medical majú vystužený okraj, ktorý pomáha ľahšiemu vstávaniu. Zároveň má letnú a zimnú stranu, dá sa teda prispôsobiť i aktuálnemu ročnému obdobiu. Navyše má tento matrac zdravotnú certifikáciu a bol vyskúšaný i v lekárskych zariadeniach. Moderným variantom luxusného spania sú takzvané boxspring postele. Ide o systém dvoch najčastejšie pružinových matracov, ktoré sú kryté komfortným topperom, ktorý sa dá položiť na matrac, a tým zvýši vaše pohodlie.

Kvalitný spánok je z pohľadu každodenného života veľmi potrebný. Zaručí každému dokonalú regeneráciu a dobije vás potrebnou energiou pred novým dňom, a to nielen v práci.

Viac info nájdete na www.kika.sk alebo priamo v predajniach kika Nábytok. 

 

Naposledy zmenené utorok, 14 február 2017 17:20


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.