streda, 28 január 2015 12:22

Nepremeškajte najširší výber perín a lôžkovín!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: sxc.hu a KIKA nábytok Foto: sxc.hu a KIKA nábytok

Vlastná posteľ je miestom, kde obvykle strávime zhruba tretinu dňa. Hľadáme tu odpočinok, potešenie a relaxáciu. Preto je veľmi dôležité vybrať si nielen peknú posteľnú bielizeň, ale taktiež vhodný vankúš a prikrývku. Sortiment prikrývok a vankúšov je rozmanitý, a mal by uspokojiť i náročné požiadavky. Žiadané materiály, ako sú perie, hodváb, bavlna, vlna či mikrovlákno, sú zárukou kvality.

Skôr ako sa k nákupu rozhodneme, sledujeme hneď niekoľko parametrov naraz – schopnosť prispôsobiť sa teplote v spálni behom roka, či schopnosť odpudzovať vlhkosť. Úlohu pri výbere zohráva veľkosť a taktiež to, či je prikrývka tenká alebo objemnejšia, mäkká, teplá a ľahká, hypoalergénna. Dôležitý je aj druh materiálu, z ktorého je vyrobená. Podobné je to i s výberom vankúša.

Alergia? Žiadny problém

Zaklínadlom modernej doby sú alergie a obzvlášť pre alergikov je preto potrebné vyberať medzi výplňami prikrývok a vankúšov veľmi starostlivo. Dnes je už veľmi dobrý výber ako medzi prírodnými tak aj umelými vláknami. Už dávno neplatí, že iba umelé vlákno spĺňa požiadavky alergikov. Aj výplne z prírodných vlákien dnes výrobcovia vedia ošetriť špeciálnymi látkami zabezpečujúcimi ochranu pred roztočmi a ďalšími alergénmi.

Prikrývka pre alergika musí spĺňať niekoľko podmienok: materiál, z ktorého je vyrobená, musí byť odolná voči roztočom a odolať vysokým teplotám pri praní. K najvhodnejším materiálom patria umelé vlákna vyvolávajúce pocit prachového peria. Takéto prikrývky sú mäkké, vzdušné a ľahké. Jednou z najväčších výhod býva možnosť častejšieho a rýchlejšieho prania. I keď aj vankúše a prikrývky z prírodných vlákien je dnes už možné ľahko udržiavať praním v práčke a sušením v sušičke. Je však treba mať tieto domáce spotrebiče dostatočne veľké.

Prikrývky z prírodných materiálov, najmä periny a vankúše plnené perím sa používajú oddávna. Tieto výrobky vďaka svojim vlastnostiam vytvárajú optimálne podmienky pre odpočinok a zároveň nepriaznivé podmienky pre roztoče. Najobľúbenejšími prírodnými materiálmi sú bavlna, vlna a hodváb. V kika nájdete široký sortiment výrobkov pre alergikov, ku ktorým patria napríklad prikrývky a vankúše z rady „Silver Complete“. Tieto luxusné produkty sú pretkané strieborným vláknom. Ide o antibakteriálne výrobky predchádzajúce alergickým reakciám. Výplň produktov „Silver Complete“ tvorí 100% prachové perie, ktoré patrí medzi najkvalitnejšie výplne a je ľahšie ako ktorákoľvek iná výplň.

Značky posteľného prádla v kika

V kika si môžete vybrať viac ako 100 druhov prikrývok a vankúšov rôznych materiálov a rozmerov od najznámejších zahraničných dodávateľov. Medzi nich patrí firma Hefel, ktorá je exkluzívne iba v obchodných domoch kika, spoločnosť Rofima, špecialisti na perie z firmy Kauffmann a Seibersdorfer, vlastná značka VIVRE a taktiež český výrobca Klinmam.

Prídite si vybrať posteľnú bielizeň podľa vašich potrieb do obchodných domov kika a už dnes môžete spať lepšie ako do teraz. Spíte radšej v chlade alebo sa radi zabalíte do deky od hlavy až k pätám? Ponuka lôžkovín v kika vyhovie každému požiadavku. Viac info na www.kika.sk alebo priamo v obchodných domoch. 

Naposledy zmenené streda, 25 február 2015 20:52


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom